![Под Мелитополе оккупанты умышленно заболачивают местность – директор Нацпарка (аудио, видео)](/images/news/2023/09/330478.jpeg?1695148992)
Після прориву військами української армії оборонної лінії ворога на Мелітопольському напрямку, окупанти посилено взялися за укріплення своєї другої та третьої ліній оборони.
Між Мелітополем і Токмаком уздовж посадок російські загарбники посилено риють траншеї.
Вони розташовуються по лінії сіл:
- Гришине
- Козолугівка
- Зопоріжжя
- Веселе
Для зміцнення траншей ліс везуть із Тверської області. Про що поспішив повідомити так званий т.в.о. губернатора Є. Балицький. Місцеве лісництво російські загарбники вже так прорідили, що доводиться везти колоди з "великої землі".
У місцевих інформаційних смітниках цей факт намагалися приховати. Однак, коли українські ЗМІ стали повідомляти про те, що відбувається, гауляйтер Є. Балицький "сів на свого улюбленого коника". Підніс роботи виконанням нібито проєкту "Збереження унікальних водних об'єктів" Міністерства АПК і продовольчої політики.
- Розпочато очищення понад 12 кілометрів русла річки Молочної. Наразі очищено 5,5 км, в яких за час робіт вилучено понад 110 м3 сміття. Річка Молочна - найбільша річка північно-західного Приазов'я. Закінчити роботи з очищення русла річки планується в першій половині жовтня, - віщає так званий т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицький.
Насправді, те, що окупаційна влада називає розчищенням річки, є штучним її заболочуванням. Це підтверджує і директор Національного природного парку "Приазовський" Дмитро Воловик.
- Судячи з того, як ведуться роботи екскаватором і куди відвалюють мул, видно, що ці роботи абсолютно не пов'язані з розчищенням річки. Усі проєкти, які йдуть під кодовою назвою "порятунок біорізноманіття і розчищення річок", на жаль, закінчуються через 2 роки заболочуванням самого русла.
Це дуже дорогий процес. І річки чистять драглайном, а екскаватор - це найдурніший спосіб. У екскаватора виліт стріли 6 метрів. Максимум - 8-12. І весь ґрунт складається за 6 метрів від русла. Я жодного разу не бачив, щоб купи мулу, які потім спресовуються під сонцем, не були пасткою для стоку води. А, по-друге, коли з роками цей мул просаджується, вся територія перетворюється на чисте болото. Це з досвіду. Просто загнати екскаватор і почати чистити в такий спосіб - це вбити річку, - каже директор Нацпарку.
Крім того, судячи з карти, де відбувається так зване розчищення річки Молочної, окупанти в такий спосіб перекривають танконебезпечні напрямки, - робить висновок Дмитро Воловик.
Як бачимо, російські загарбники вбивають гідрологічний ресурс на захоплених українських територіях: підірвали ГЕС, рубають і спалюють лісові насадження, знищують річки.