ЗСУ з великою ймовірністю зможуть прорвати другу лінію оборони російських окупантів до кінця року. Уже на початку жовтня Сили оборони зможуть вийти до Токмака, а потім до Мелітополя.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
"Я думаю, що на початку жовтня ми зможемо вийти до Токмака. У мене такий оптимістичний погляд", - сказав він. Після цього, за словами експерта, ситуація на фронті залежатиме від поведінки ворожих військ. "Вони або будуть тримати там оборону до останньої краплі крові, або будуть тікати. Якщо тікатимуть, це краще для них. Якщо вони триматимуть оборону, то потраплять в оточення. Але це дійсно витрата часу і ресурсу", - пояснив Коваленко.
На його переконання, прорив другої лінії оборони цього року можливий, але не факт, що Сили оборони вийдуть до Азовського узбережжя.
"Водночас якщо ворог не буде затримуватися в Токмаку, то до кінця цього року ми зможемо вийти або на узбережжя Азовського моря, або в Мелітополь. Тож погані погодні умови нас можуть зустріти вже там. Але далі вже працюватиме артилерія. Невеликий зріз суші, який контролюється вогнем артилерії, - і ми побачимо в Запорізькій області ситуацію, як із правобережною Херсонщиною, яка в певний момент почала прострілюватися наскрізь. Так само буде і тут. Відсутність маневреності, мобільності та можливості використовувати артилерію, безпечної логістики - все це призведе до того, що росіянам із Мелітополя доведеться робити не "жест доброї волі", а "приймати складні рішення", - наголосив Коваленко.
Нагадаємо, Зеленський заявив, що Україні важливо не робити паузу в контрнаступі, щоб звільнити всі свої території від російської окупації. Для цього Силам оборони необхідне далекобійне озброєння і перевага над росіянами в небі.
Раніше військовий експерт Олександр Коваленко заявив, що у росіян немає жодного наступального ресурсу, тому вони не зможуть пробити лінію оборони української армії. У Сил оборони є перспектива вже до жовтня вийти до Токмака. Далі - два сценарії розвитку ситуації. Якщо ворог вирішить боротися до кінця, це буде безглуздим витрачанням часу і ресурсу. Крім того, він потрапить в оточення.
Якщо ж окупант здасть ці позиції й українська армія піде далі, до кінця 2023 року вона зможе дійти або до Мелітополя, або до узбережжя Азовського моря. Тоді може повторитися історія з правобережною Херсонщиною - ворог буде змушений "приймати непросте рішення".
Нагадаємо, втрати Росії на Мелітопольському напрямку значно зросли - в ISW пояснили, що відбувається.