![Военный аналитик рассказал про ситуацию на Запорожском фронте](/images/news/2023/09/330569.jpeg?1695239531)
Військовий аналітик Олександр Коваленко розповів про ситуацію в Запорізькій області у своєму телеграм-каналі.
Бермудський трикутник і навіть чорна діра Чорнобаївка - це дитячий лепет порівняно із запорізьким трикутником Новопрокопівка-Вербове-Очеретувате.
Якщо вам здається, що там щось сповільнилося, то ви помиляєтеся.
Лише кілька прикладів чому саме так.
Коли СОУ розгорнули на цій ділянці прорив першої лінії оборони на початку червня, дуже швидко, вже, фактично, у другій половині місяця, командування РВВ стало направляти на посилення оборони смуги забезпечення резерви з другої лінії оборони. По суті, ці резерви там і залишилися. У чорноземі.
Коли СОУ розгорнули в другій лінії оборони дії з розширення плацдарму, формуючи умови для прориву, командування РВВ почало стягувати в Запорізьку область, зону відповідальності групи військ "Схід" сили і засоби з інших плацдармів, зон відповідальності.
Найяскравіший приклад - це перекидання з Луганської області, зони відповідальності ГВ "Захід" і ГВ "Центр" підрозділів 76-ї ДШД і 7-ї ДШД, зокрема 234-го і 237-го десантних полків. Перекинули їх сюди близько двох тижнів тому. СОУ призупинилися і... І проковтнули ці підрозділи.
Фактично, за два тижні був повністю перемолотий не те, щоб наступальний, оборонний потенціал перекинутих за сотні кілометрів боєздатних сил противника. Свіжатинку пережували і проковтнули, навіть не поперхнувшись. Тепер можна рухатися далі.