Після захоплення півдня Запорізької області та після проведення фальшивих референдумів, організованих росією, Кремль пообіцяв, що українська мова залишиться офіційною мовою в анексованих районах поряд із російською.
Такі ж обіцянки давали керівники російської окупаційної влади у Запорізькій та Херсонській областях України після того, як їхні області були «інтегровані» до складу Росії.
Однак одночасно рашисти вилучали з бібліотек і палили українські книги, змінювали вивіски, знищували українську символіку.
Натомість урочисто пообіцяли залишити українську мову у школах та навіть надрукували свій підручник. Вчити рідну мову дітям дозволили за бажанням, 3 години на тиждень.
Але недовго музика грала. Напередодні навчального року гауляйтери провели опитування та з'ясували, що українці хочуть навчати майже половина школярів. Тоді як рашисти розпинаються, доводячи, що інтересу до цього предмета практично немає.
Звинуватити в цьому вони вирішили вчителів, які якоба, змушують учнів вивчати українську.
Спочатку на сцену випустили звільненого ректора-корупціонера Чуйкова, котрий довго розповідав, що сенсу вивчати українську мову в окупації немає.
Але цього рашистам теж здалося мало і вони продовжили кампанію проти українців у захопленому регіоні.
У мережі опублікували лист нібито від мешканця Приморська:
Я теж мешканець запорізької області м.Приморськ і у нас виходить хочеш не хочеш, а українську вивчають усі. І це у багатьох школах та в Мелітополі теж, наприклад, було незрозуміле опитування батьків.
І якщо пів класу чи трохи більше сказали, то весь клас зобов'язаний вивчати українську мову і найголовніше, що урок називається рідною мовою.
А друга рідна мова виходить, що для всього класу рідна мова українська.
Це все йде не від окремих директорів, а, як мінімум, від Міністерства освіти Запорізької області і виглядає дуже погано.
Ця "рідна мова" придумана для всіх чотирьох територій, що приєдналися.
Після цього листи пропагандисти вимагали від колаборантів пояснень. Ті почали виправдовуватися і говорити, що вони не змушують вивчати українську, і розповідають, що наслідуватимуть приклад окупованого Криму, де українську мову вивчають за бажанням. А те, що кількість охочих така велика, то потім зменшиться.
Судячи з розпалу пристрастей у пропагандистських ЗМІ та підвищеній увазі до цієї теми, окупанти планують найближчим часом відмовитися від своїх обіцянок та остаточно заборонити українську мову у захоплених регіонах.