![Дневник параноика: оккупанты в Мелитополе говорят, что их вербуют “представители ООН” (добавлено видео)](/images/news/2023/09/330802.jpg?1695499846)
Вочевидь, окупанти вже зрозуміли, що контрнаступ ЗСУ не такий уже й провальний, зважаючи на параною, яка у фсбшників в Мелітополі буквально б'є через край.
Чергова істерика ФСБ та іже з ними силовиків стосувалася того, що українські спецслужби намагаються вербувати російських офіцерів через месенджери
Одну з таких історій "розповів" неназваний військовий. Мовляв, із ним по WhatsApp зв'язався липовий "представник ООН" і намагався штовхнути на військовий злочин.
- Представився він нібито від імені мого друга, який готовий допомогти в певних питаннях. Надалі я зрозумів, що мене хочуть штовхнути на воєнний злочин. Після чого я доповів вищому командуванню. Далі вищестояще командування доповіло спецслужбам російської федерації про спробу встановлення контакту зі мною громадян України.
У подібних випадках непогано б наводити якісь факти - наприклад, скріни листування або записи телефонних розмов. Але нічого цього, як ви самі розумієте, не було.
- Подальше спілкування з вербувальниками, відповідно, проходило під контролем російських спецслужб. Підставний оонівець пропонував нашому військовому за грошову винагороду надавати координати розташування техніки, військ, особового складу, командних і спостережних пунктів російської армії. При цьому по його власному підрозділу обіцяли не бити, а надалі взагалі вивезти з країни разом із сім'єю "під захист міжнародних спостерігачів".
Доблесний російський вояка, звісно ж, виявився кремінь - і "представники ООН", цитуємо, "почали погрожувати і чинити психологічний тиск".
А після зовсім перервали спілкування з такою негідною людиною.
Неназвана жертва невдалого вербування закликала бойових товаришів проявляти пильність і обов'язково доповідати командуванню про подібні ситуації.
- Трапляються такі випадки, коли через різні месенджери - WhatsApp, Telegram, під час телефонних перемовин, через інтернет на вас виходять представники або громадяни України та інші представники іноземних спецслужб. І звертаються з проханням повідомити дані про розміщення техніки, особового складу... Я раджу вам одразу звернутися до... співробітників спецслужб Російської Федерації для організації допомоги в боротьбі з противником.
Якщо подібні спроби вербування і мають місце, то вони дуже часто протікають успішно.
Так, зовсім нещодавно на Мелітопольському напрямку п'ятеро російських воїнів намагалися викрасти власні танки, щоб продати їх українській стороні. На крадіжку танків окупантів надихнув вчинок російського пілота, який перегнав свій гелікоптер Мі-8 в Україну і добровільно здався.
Російське командування віддало наказ обстріляти власні бойові машини з протитанкової зброї. У результаті один танк було знищено, другий горе-злодії розвернули і повернулися на свої позиції. Троє невдалих втікачів загинули, двоє здалися в полон.
А найімовірніше, російські військові, прекрасно розуміючи перспективи розв'язаної путіним війни, самі проявляють розумну ініціативу.
Яка, зауважимо, збереже їм життя.