![Мелитополю 239 лет – как День города праздновали 3 года до оккупации (фото видео)](/images/news/2023/09/330821.jpg?1695537762)
Остання неділя вересня в Мелітополі могла б початися з традиційних ярмарків і виставок, а завершитися святковим концертом і грандіозним салютом.
На жаль, але всього того, що багато хто не цінував у мирному житті, сьогодні в Мелітополі немає. Російські загарбники "звільнили" мешканців Мелітополя від їхніх квартир, будинків, роботи, можливості без страху бути взятим у полон пройтися вулицями рідного міста і відпочивати, як у мирний час.
Другий рік день заснування українського Мелітополя ніхто не відзначає. За більш ніж півтора року повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато хто забув, що таке свято.
Але інтернет і архів сайту РІА-Мелітополь, все пам'ятає. Сьогодні ми здійснимо екскурс у мирний Мелітополь, згадавши, як городяни відзначали це свято останні 3 роки до війни.
2019
Святкові заходи розпочалися в суботу. Це був розминочний день перед грандіозним концертом. Традиційно гуляння відбувалися в мікрорайонах. Мелітопольці обирали переможців конкурсу непрофесійних артистів "Таланти мого району".
А на площі Перемоги стартував найсмачніший фестиваль "Віра. Надія. Любов" під час якого представники національних товариств пригощали всіх містян своїми національними стравами. Цілий день народ пив, їв, танцював, фотографувався на пам'ять на тлі численних фотозон.
А 29 вересня розпочався головний рух у центрі міста. Мелітопольці бажали один одному: процвітання, миру та розвитку. Хто б міг подумати, що вже за 3 роки цей мир рашисти вкрадуть і у мелітопольців, а центральним проспектом їхатимуть російські танки.
Підприємства та навчальні заклади тоді дивували містян своїми новими розробками. А в парку панувала своя атмосфера - шашлична.
Увечері на вулиці Героїв України перед сценою зібралися тисячі мелітопольців і гостей міста на концерт Злати Огнєвіч і Настя Каменських.
Фінальною точкою свята став 7-хвилинний салют на честь 235-ї річниці заснування міста. Можливо, мало хто пам'ятає, але перед феєрверком на сцені до натовпу звернувся хлопчик у футболці з логотипом міста. Він був молодший за Мелітополь на 224 роки. Юний мелітополець на кілька хвилин повернув всих у далеке минуле, коли в глухому степу утворилося місто, згадав тяжкі роки війни та розповів про те, як Мелітополь поступово перетворюється на місто-казку, де чудеса трапляються щодня. Де перетворюються школи і дитячі садки, ремонтуються дороги, де на найвищому флагштоку майорить український прапор.
2020
Це був перший рік, коли мелітопольці відзначали свято в період епідемії коронавірусу. Через заборону масових скупчень, усі заходи проводилися скромно - локально по мікрорайонах. Концерти, розіграші цінних призів у вигляді побутової техніки тривали кілька днів.
А в неділю на головній сцені центрального парку імені Горького городян розважали молодіжні гурти. Завершилося свято феєрверком.
2021
Усі основні заходи вперше міська влада перенесла на суботу. А в неділю відбувся сімейний смачний національний фестиваль "Віра. Надія. Любов".
Субота ж розпочалась з традиційної тусовки на центральному проспекті Б. Хмельницького та вулиці Героїв України, де від ранку народ юрмився на ярмарку. А центральний парк перетворився на суцільну зону для пікніків.
На стадіоні "Спартак" імені Олега Олексенка збірна Мелітополя зіграла з легендами українського та світового футболу.
А ввечері тисячі містян зібралися на концерт українських зірок. Для мелітопольців співали: EL Кравчук, Світлана Тарабарова, Тіна Кароль. І все місто співало разом із Тіною "Україна - це ми". Після чого небо осяяли мільйони вогнів святкового салюту.
Фото
Сподіваємося, що наступний День міста відзначимо всі разом у визволеному Мелітополі!
А поки що ностальгуємо і шлемо фото, хто як відзначав день міста в наш чат-бот @Riamsupport_bot