![Эксперты подвели итоги летней наступательной кампании на Мелитопольском направлении (фото)](/images/news/2023/09/330951.jpg?1695651423)
На Мелітопольському напрямку у Сил Оборони України влітку було два удари - на Токмак і зрізання Времівського виступу, повідомляють експерти.
За даними телеграм-каналу DeepState, на времівському виступі стояло завдання зрізати виступ. Завдання було успішно реалізовано, хоча піти на щось більше так і не вдалося.
- У перший місяць у мережі було достатньо кадрів підбитих наших колон новостворених бригад, які мали в стилі Гудеріана-Гота проривати оборону.
Як пишуть експерти, негативно вплинула і трагедія 37 ОБрМП біля Новодонецького. Через помилки 5-7 червня, всі наступальні дії мали вкрай важкий характер. Іншим бригадам доводилося нести зайві втрати, бо з Керменчика танковий кулак ворога псував усі плани на напрямку.
У районі Работине операція на кілька днів розтягнулася на три місяці й увага за нею була прикута не тільки в Україні, а й у всьому світі. Сподіватися на бліцкриг було марно. Рашисти розглядали цю ділянку як місце нашого прориву, відповідно за зиму-весну було все перекопано і заміновано.
- Злий жарт зіграла й офіційна комунікація. Якщо в травні кацапи в Токмаку прощалися з рідними, то після перших кадрів з підбитими "Леопардами", страх з'явився і в нас. Чого варта ситуація з двома топовими танками, які замість прикриття піхоти поїхали в кущі імітувати застрявання на місцевості.
Тільки в середині серпня ситуацію вдалося вирівняти - окупанти почали відступати і вводити резерви. Було багато героїзму наших хлопців: глибокі прориви, які закінчувалися відкатом через відсутність успіхів на флангах. Відомо про щонайменше два таких.
- Работине перейшло під наш контроль, але поки що не вдалося ні розширити, взявши Вербове і Копані, ні вбити клин глибше. Друге є наслідком першого, оскільки ми продовжуємо зазнавати втрат у техніці через особливості лінії зіткнення.
Для Сил Оборони це було важке літо, але й оборонна кампанія за Бахмут не була легшою, пишуть експерти.
- Звісно, і ми стратегічних успіхів не досягли, але Работинський виступ має всі перспективи. Єдина умова - це час, його практично немає. Нова лінія оборони вже будується на схід від Токмака. Ворог зміцнює і лінію Красна Поляна-Волноваха-Донецьк.
З іншого боку, в України є свої козирі: 2023 рік продемонстрував перевагу української піхоти в рівних боях.
- Літо продемонструвало, що війна не закінчиться на наших умовах у 2024 році. Українській державі треба готуватися до нових викликів, які вже скоро потрібно буде зустрічати.
Нагадаємо, два тижні тому український військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко повідомляв: наразі найінтенсивніші бойові дії на Запорізькому напрямку тривають у трикутнику "Новопрокопівка-Вербове-Очеретовате".
Трикутник утворився внаслідок прориву лівим флангом від траси 0408 першої лінії оборони російської армії та створення клину, фланги якого не тільки тиснуть на Новопрокопівку і Вербове, а й саме вістря клину нависло над Очеретовитим, що є трампліном по трасі 0401.
А експерт з питань безпеки і військовослужбовець ЗСУ Іван Варченко, коментуючи дані британської розвідки про перекидання свіжих сил рф у дельту Дніпра, писав таке:
- Ворогу достатньо подивитися на карту, щоб зрозуміти, що прохід через Олешки загрожує виходом на оперативний простір. З яких один шлях прямий, по твердому ґрунту, без боліт, без плавнів, лежить прямо на Мелітополь. Звичайно, відрізаючи всю північну, придніпровську частину Херсонської області та значною мірою Запорізьку область.
Незважаючи на всі складнощі, Сили оборони України продовжують проламувати оборону ворога і метр за метром звільняти українські землі. Від нас вимагається лише всіляко підтримувати наших героїчних воїнів. І вірити в ЗСУ!