![Жители Мелитополя рассказали правду о российской медстраховке - сколько стоят медицинские услуги в оккупации](/images/news/2023/09/330972.jpeg?1695670334)
Мешканці Мелітополя сьогодні налякані тим, що окупанти погрожують їм відмовити в безкоштовному лікуванні в лікарнях без медичної страховки.
Щоб оформити документ, спочатку доводилося стояти в кілометрових чергах перед гумцентром "Єдиної Росії" біля колишнього ТЦ "Палладіум".
Потім оформлення медстраховок перенесли в поліклініки. Спочатку потрібно стояти в черзі, щоб здати документи, потім щоб отримати. Оформлення триває від одного до двох тижнів.
Крім того, у центрі міста біля зупинки громадського транспорту "Луначарського" теж відкрилася контора з оформлення медстраховки.
Однак є кілька "Але", про які самі ж представники окупаційної влади мовчать.
- По-перше, навіть зі страховкою платити доведеться.
- По-друге, отримати страховку ОМС неможливо без оформлення російського паспорта.
- По-третє, ОМС не отримати без оформлення ще однієї страховки - СНІЛС (страхового номера індивідуального особового рахунку). Ось таке замкнуте коло.
А тепер про все по порядку. Губернатор Запорізької області Є. Балицький, розуміючи, як він катастрофічно провалює план російської паспортизації, вирішив зіграти на найдорожчому, що є в людини - здоров'ї та житті. Таким чином у місті вже запроваджено негласне правило - без роспаспорта пацієнтів не приймати. Офіційно Є. Балицький про це ніде не заявляв, щоб не псувати з без того давно зіпсоване реноме і виглядати пухнастим в очах кремлівських бонзів. А в житті все саме так і відбувається.
І, якщо мелітопольські медики йдуть на поступки людям, то російські гастролери невблаганні:
- Привезли бабусю в лікарню. Паспорта рф у неї не було. Дали лікарю в приймальному покої паспорт бабусі. А він кинув нам його і сказав: нехай вас Україна лікує, - каже мешканка одного із сіл Мелітопольського району.
Однак, ті мелітопольці, які вже оформили роспаспорт заради того, щоб зробити операцію, розповідають, що таке насправді безкоштовна медицина по-російськи:
- У Мелітополі моєму батькові робити операцію відмовилися і направили до Криму. Для цього довелося навіть паспорт взяти з двоголовою куркою. Грошей на операцію своїх у нас немає. А з паспортом обіцяли безкоштовно. Але, коли ми приїхали до Сімферополя, нам сказали, що черга на операцію півроку-рік, якщо ми хочемо безкоштовно. "Якщо вам потрібно швидко, то доведеться платити певний відсоток від загальної суми", - попередили в клініці. Суми в нас немає ніякої, тому й поїхали звідти ні солоно хлібавши. Ось вам і безкоштовна медицина по-російськи, - обурюється житель Мелітополя.
- Усе доплачується навіть за наявності страховки. Безплатно вам ніхто не зробить зубопротезування. У страховку це взагалі не входить. А лікувати сьогодні зуби дуже дорога справа. Одна пломба коштує 1000-1800 рублів. Якщо складний випадок, то взагалі до 3000 рублів. Черги до стоматологів зараз у Мелітополі божевільні. У найкращі клініки - як-от "Дантист" - запис на місяць наперед, - нарікає чоловік, який проживає в окупованому в Мелітополі.
До речі, у черги в місті до вузьких спеціалістів доводиться записуватися щонайменше за тиждень, максимум за місяць наперед. Усе, як у Європі. Про дорожнечу ліків і говорити не доводиться.
- Витратив на УЗД 900 рублів. Ще 1400 рублів пішло на здачу аналізів. Ліків виписали на 7800 рублів. Половину купив, на решту не вистачило. А соціальна допомога на місяць 10000 рублів. Як думаєте, чи можна людині, яка хронічно хворіє, з такими цінами на медицину в Мелітополі довго прожити? - запитує наш читач.
Раніше ми повідомляли про те, що в окупації середня ціна на похорон у рази підскочила. Без поминального обіду, маршрутки вся церемонія обходиться в 48000 - 50000 рублів.