![В Мелитопольском районе оккупанты массово сжигают книги на украинском языке](/images/news/2023/11/335171.jpg?1699962545)
Бібліотечний фонд Мелітополя до повномасштабного вторгнення налічував тисяч книжок. Нині більшість видань було знищено як "екстремістські".
На пропагандистських каналах рашисти цинічно заявляють, що українську мову в окупації ніхто не забороняє, на ділі ж усе українське рашистам не до вподоби і знищується. Окупанти вилучають українські книжки з фондів загальних і шкільних бібліотек, причому зафіксовано випадки масового спалювання української літератури в місцевих котельнях.
- Я вже під час окупації їздила у своє село, - розповідає мешканка села в Мелітопольському районі. Пішла в бібліотеку і була приємно здивована, скільки там нової класної літератури. Стільки сучасних дитячих книжок: зібрання дитячих творів Зірки Манатюк, Роальда Дала, Всеволода Нестайка. Навіть книжки Жадана були! А потім, як пізніше розповідали місцеві, кацапи почали наводити свої порядки і під їхнім керівництвом місцеві зрадники виносили з бібліотеки всі книжки українською мовою і палили їх на подвір'ї.
Своєю чергою в бібліотеки Мелітополя і району окупанти завозять літературу з Росії. Причому Міносвіти і науки росії витратило на пропаганду рекордні суми і в Запорізьку область літературу на суму понад 116 мільйонів рублів. Нібито підручники та посібники були додатково придбані у зв'язку зі збільшенням кількості дітей, які навчаються. Насправді все робиться для розпилу бюджетних грошей і промивання мізків школярам в окупації. Нові підручники, які рашисти завозять до Мелітополя, сміливо можуть стати посібником із шизофренії в спеціалізованих закладах.
В окупованому Мелітополі сотні дітей щодня піддаються ідеологічній обробці. Школярам розповідають про те, що такої держави, як Україна, взагалі не існує, примушують фотографуватися з портретом Путіна і співати гімн росії.
Раніше в окупованому Маріуполі російські загарбники знищили унікальну бібліотеку, яка розміщувалася в храмі Петра Могили Православної церкви України. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
"У храмі Петра Могили за наводкою і сприянням попів РПЦ було вилучено і спалено на подвір'ї всю велику бібліотеку, зібрану волонтерами і благодійниками", - зазначив Андрющенко.
За його словами, бібліотека містила кілька унікальних примірників україномовних видань, які тепер втрачені назавжди.