![Стало известно, сколько специалистов ЗАЭС подписали контракт с росатомом](/images/news/2023/11/335295.jpeg?1700077874)
Більше тисячі українських робітників Запорізької атомної електростанції пішли на співпрацю с російськими окупантами.
Близько 800 українських фахівців ЗАЕС відмовилися підписувати контракт з росатомом. Водночас 3000 працівників ЗАЕС пішли на співпрацю з окупантами.
Про це президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив в ефірі телемарафону.
«Запорізька АЕС, яка завжди була нашою гордістю, через окупацію перетворилася на наш біль. З кожним днем ситуація на станції лише погіршується. На ЗАЕС перебувають військові рф, техніка та вибухівка. Станція замінована. Персонал становить 800 людей. Це наші українські патріоти, які не підписують ці ганебні контракти з рашистами за 30 срібняків», — розповів керівник Енергоатома.
Водночас близько 3 тисяч працівників ЗАЕС пішли на співпрацю з ворогом. За словами Котіна, ті 800 людей, які не зробили цього, – це найкваліфікованіший персонал, від послуг якого росіяни не можуть відмовитися. На цих людях зараз і тримається ядерна та радіаційна безпека.
Посадовець зазначив, що українські фахівці продовжують знаходитись під тиском. Персоналу на станції не вистачає. Російські атомники неохоче їдуть працювати на ЗАЕС, тому окупанти набирають людей, які фактично не володіють тією зоною відповідальності та досвідом, необхідним для роботи на такому об'єкті. Це все спричиняє деградацію ЗАЕС за всіма напрямками роботи.
Також очільник компанії поінформував, що наразі Запорізька АЕС з’єднана з українською енергосистемою. У справному стані залишаються лише дві лінії електропередач, якими до станції подається близько 100 МВт.
«Це теж викликає занепокоєння: якщо ці лінії будуть пошкоджені, то станція перейде в режим блекауту, яких уже було сім. Це крок до ядерної та радіаційної аварії на ЗАЕС», – зазначив Котін.
Нагадаємо, переваг, які дає Запорізька АЕС, більше немає, а радіаційні ризики значно зросли.