![В оккупированном Мелитополе карма догоняет предателей: кого в первую очередь мобилизуют рашисты (видео)](/images/news/2023/11/335494.jpg?1700297738)
На захоплених територіях Запорізької області росіяни проводять приховану мобілізацію. Такими "заходами" кремль намагається оперативно та непомітно компенсувати величезні втрати на фронті.
Окупаційна влада продовжує брати на "військовий облік" чоловіків на окупованих територіях. У Мелітополі не тільки відкрилася низка так званих "військкоматів", а й стартувала примусова мобілізація з набору гарматного м'яса на фронт. Під час вручення паспортів рф чоловікам одночасно вручають і повістки з вимогою стати на військовий облік протягом двох тижнів.
Як розповів депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко, насамперед російські окупанти "благословляють повісткою" колаборантів. Як і раніше, насамперед під мобілізацію потрапляють ті, хто добровільно брав російські паспорти, ставав на військовий облік. Тобто визнавав окупаційну владу з перших днів вторгнення.
- Російські загарбники мають до цих людей більше довіри, адже розуміють, що вони не з примусу пішли на співпрацю з ворогом. Це означає, що колаборанти ідейно вважають себе росіянами, тому їх і мобілізують, - сказав Лишенко.
Українців же, які до останнього намагалися не отримати російський паспорт або навіть досі всіляко уникають цього, не мобілізують і на фронт не відправляють. Росіяни розуміють, що ці люди вимушено залишилися в окупації і підтримують Україну. Утім, на українців, які не раді "русскому миру", окупанти чинять серйозний психологічний тиск.
Водночас у розвідці України повідомили, що росія готова до відкритої мобілізації. Росіяни вже уточнили списки можливих мобілізованих і перевели в електронний облік. Однак напередодні президентських виборів Кремль боїться оголошувати повну мобілізацію.
"Навіщо їм такі в армії, адже це потенційні "зрадники". Це росіяни прекрасно розуміють. Тому карма знаходить колаборантів, звідки вони точно не чекали", - зазначив депутат Запорізької облради.
Представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, що росіяни продовжують мобілізацію на ТОТ. Найбільше українців ворог мобілізує на окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Там повномасштабна, тотальна мобілізація йде хвиля за хвилею. Складна ситуація в анексованому Криму. Росіяни не довіряють місцевому населенню, тому посилюють репресивні фільтраційні заходи. На третьому місці за рівнем примусової мобілізації - Південь України.
Там окупанти посилено проводять примусову паспортизацію й одразу за нею ставлять на облік, готуючи до мобілізації людину. У ГУР наголосили, що завдання ворога на тимчасово окупованих територіях - повторювати ті самі мобілізаційні заходи, що зараз відбуваються і на території країни-агресора. Примусова паспортизація та мобілізація - воєнні злочини проти мирного цивільного населення, які Україна постійно фіксує.
Нагадаємо, полковник запасу ЗСУ льотчик-інструктор Роман Світан розповів про партизанів у Мелітополі. За його словами, торік росіяни почали "гребти" всіх до своїх збройних сил, і в результаті самі забрали й українських партизанів. Деякі з них уже виросли до старшого офіцерського складу. Тому для українських сил не проблема вирахувати і виконати бойове завдання - навести ракети чи ліквідувати якусь групу рашистів.