![Более 6 миллионов гривен на помощь: 25 летний парень из Запорожья героически помогает украинцам](/images/news/2023/12/336899.jpeg?1701732730)
25-ти річний мешканець Запоріжжя Данило Кащенко з перших днів війни допомогає українським військовим та мешканцям різних міст.
Свою діяльність Данило почав з другого дня повномасштабного вторгнення (25.02.2022), але за його словами, війна почалась ще в далекому 2014 році.
Про це він повідомив в інтервʼю РІА-Південь.
«До 24 лютого 2022 року, нажаль, я не вів активну волонтерську діяльність, проте довгий час замислювався над створенням свого фонду допомоги людям»- каже волонтер.
Найчастіше, Данило возить допомогу в Донецьку та Запорізьку області. Стикаючись з різними труднощами, такими як періодичні обстріли, через які зʼявляються проблеми з логістикою. Не дивлячись на це, він героїчно довозить все потрібне для військових та місцевих жителів. Проте, збори на допомогу військовим та постраждалим від війни закриваються без труднощів.
«Остання моя поїздка була в Авдіївку, я привозив хлопцям тепловізори, дрони та багато іншого, що так само допоможе вистояти. На даний момент з провізією проблем нема, хіба якщо не брати якісь одиничні випадки. Але з амуніцією як і з формою, нажаль, великі проблеми. Військові одягаються або за свій рахунок, або за рахунок волонтерів та небайдужих людей. Дуже рідко можна зустріти захисників, яких повністю одягнула та взула наша держава. FPV-дрони, мавіки, автомобілі, тепловізори та медикаменти- це те, що потрібно в безкінечній кількості, завжди».
Нажаль бували ситуації коли Данило не встигав закрити збір та довезти допомогу.
«Бували випадки, коли ми просто не встигали довезти те, що могло врятувати наших хлопців. Ті відчуття та біль, яку ти відчуваєш в той момент, неможливо передати словами».
За словами волонтера, від початку війни на всіх зборах було зібрано приблизно більше 6 мільйонів гривень. Це були як і відкриті збори на банку, так і збори, які не афішувалися.
6 червня 2023 року росіяни підірвали Каховську ГЕС, що знаходиться в Херсонській області. Унаслідок руйнування греблі в Херсонській області було затоплено 14 населених пунктів із населенням близько 16 тисяч осіб на правому березі Дніпра, і 14 із населенням близько 22 тисяч осіб - на лівому, окупованому росією. Запорізький волонтер- Данило не думаючи про складнощі ситуації, відправляється в Херсон для допомоги усім, хто в ній потребує.
«5 червня я приїхав до Києва для вирішення багатьох волонтерських завдань, але ситуація, яка трапилася вже вранці 6 числа, змінила всі мої плани, і я терміново виїхав до Запоріжжя, щоб зібрати команду і допомогу для жителів Херсонської області. 8 числа ми приїхали в Херсон і вже почали працювати на місцевості. Емоція була одна - це великий біль за те, що відбувається з людьми».
Данило поділився із нами на скільки йому важко поєднувати особисте життя та волонтерську діяльність:
«У важкі часи на фронті, це навіть не можливо, тому що приходиться всього себе віддавати заради порятунку життів хлопців. Задача в нас усіх одна- це наша перемога».
«Не дивлячись на різні ситуації, в яких мені доводилося бути, найстрашніше -це бачити дітей в містах або селах на лінії фронту».
Не дивлячись на всі складнощі, що пережив, та переживає Данило, він всеодно подовжує героїчно боротись за перемогу нашої України. Він- людина, яка наближає нас до перемоги.
«Це моя земля, я люблю Україну, та українців».