![В оккупированном Бердянске чтобы попасть в ЗАГС или МРЕО, приходится ночью спать в машине на улице](/images/news/2023/12/336909.jpg?1701760612)
З Нового року окупаційна влада вводить заборону на пересування окупованою частиною Запорізької області на авто з українськими номерами. Що стало причиною стовпотворінь перед будівлею МРЕВ ДІБДР не тільки в Мелітополі, а й в окупованому Бердянську.
Водіям доводиться приходити до МРЕВ по кілька разів на день, оскільки так влаштована система запису на прийом. Що дуже відрізняється від блаженної картинки "мирного життя", яку щодня малюють заслані та місцеві пропагандисти. Міні-філіал пекла росіяни влаштовують бердянцям у місцях видачі дозвільних документів, паспортів, актів про народження дитини тощо.
- У Бердянську взагалі дурдом, не пройти приїжджаємо вже 6 разів, не можемо записатися черга стоїть з 5 ранку, - розповідають очевидці. Із двома дітьми за 90 км їздимо туди сюди, сил більше немає, хіба не можна зробити ще одне МРЕВ у Куйбишевому Запорізької області. Дурдом коїться, люди не витримують стояти по двоє, три доби, совісті немає, людей пожалійте, такий наплив і жах що коїться, де влада?
Величезні черги та рафінована "радянська" бюрократія там спостерігаються понад рік. З перших вуст історія від одного з таксистів, який зараз перебуває в Бердянську, трохи проливає світло на актуальну ситуацію, - повідомляє Бердянськ 24.
- Щоб ви розуміли, це не виняток, а реальний лайфхак, яким зараз користуються багато хто. Підганяєш перед комендантським машину до РАГСу, розкладаєшся, натягуєш три ковдри на себе і спиш до 05:00. Встаєш - і відразу в чергу.
За словами бердянця, рашисти можуть перевірити документи, але якщо ти в авто - не чіпають. Тільки ступив на землю - штраф або підвал.
- Тож раджу всім, хто вирішив провести незабутню грудневу ніч під РАЦСом, щільно сходити в туалет перед операцією. Найпекельніше пекло зараз у МРЕВ. Народу тьма. Туди навіть сунутися не хочеться. Переоформляти все-одно доведеться. Чекаю поки черги спадуть. Щоправда, вони тільки більшими стають. Варіант пропетляти? Може він і є, але тільки я його не бачу. Навіть щоб будь-який рахунок оплатити в банку вимагають паспорт. А медицина, інтернет? Та й просто, щоб не витріщалися оточуючі. Я знаю - хто має перемогти, я знаю - якого кольору Бердянськ, я знаю, що всі російські паспорти будуть у морі плавати, щойно ЗСУ на Луначарському кільці з'являться. Так, ще одне. Ті, які думають, що в Бердянську залишилися одні сєпари. Ох вони здивуються, коли прийде час. Повірте мені.
Нагадаємо, мелітопольці звертаються з проханням до окупаційної влади організувати цивілізований спосіб заміна номерних знаків на автомобіль. Однак ніхто, схоже, людей не чує. Тому навіть після настання холодів практично нічого не змінилося.