![Стало известно, какой в этом году будет главная елка Запорожья (фото)](/images/news/2023/12/336930.jpg?1701766339)
У 2023 році з міркувань безпеки в Запоріжжі не буде новорічної красуні, встановленої на відкритій місцевості.
Найголовніша причина, чому на площі Маяковського не встановлюватимуть новорічне дерево - потенційна небезпека скупчення людей. Про це повідомив секретар міської ради Анатолій Куртєв і запросив мешканців Запоріжжя відвідати новорічну ялинку в мультифункціональному укритті "Незламний Хаб".
За його словами, жодних додаткових коштів із міського бюджету на це не витратили: були використані ялинка та прикраси минулих років, а також патріотичні іграшки громадської організації "Запорізькі Берегині". "Незламний Хаб", що функціонує як укриття, відкритий цілодобово.
Нагадаємо, що торік міська влада перед новорічними святами проводила опитування, і більшість запоріжців виступили проти встановлення ялинки на площі. Головний аргумент - під час війни це місце, яке, безумовно, збере багато городян, може стати мішенню для російських ракет. Цього року влада Запоріжжя такого питання навіть не ставила.
Своєю чергою, бізнесмен Євген Черняк, родом із Запоріжжя, запропонував встановити новорічні ялинки в містах України за кошти місцевого бізнесу. Він зазначив, що готовий це зробити в прифронтовому Запоріжжі. У коментарях більшість містян підтримали таку ідею. Але про потенційну ракетну небезпеку та її наслідки в прифронтовому Запоріжжі люди чомусь призабули.