![Совсем сухой закон - в Мелитополе рашисты готовятся закрыть все "наливайки"](/images/news/2023/12/336946.jpg?1701780271)
Росія - країна заборон, її депутати невпинно працюють над новими обмеженнями для громадян. Оскільки Мелітополь майже два роки перебуває в окупації, підкорятися безглуздим законам доводиться й городянам.
Держдума в першому читанні ухвалила законопроект, який дає право регіональній владі забороняти роздрібний продаж слабоалкогольних напоїв, у тому числі пива, у «наливайках». Про це заявив речник Держдуми Вячелав Володін у себе в телеграм-каналі.
— Нам надходять численні звернення від громадян — мешканців багатоквартирних будинків, які побоюються за своїх дітей, страждають від шуму та безладу, які влаштовують відвідувачі таких закладів. Вдень це магазини, а вночі — псевдокафе, які торгують алкоголем, оминаючи норми закону. Ухвалене сьогодні рішення — це відповідь на запит суспільства, — пояснив Володін.
Для Мелітополя та інших окупованих міст Запорізької області це означає практично повну заборону алкоголю.
З нового 2023 року так званий "губернатор" Є.Баліцький запровадив заборону продажу міцного спиртного. Щоб випити горілки чи коньяку громадянам потрібно вирушити до кафе чи ресторану, для яких зроблено виняток.
Таким чином окупаційна влада намагалася боротися з непробудним пияцтвом російських військових та злочинами, що скоюються на цьому ґрунті.
Хоча результату напівсухий закон не приніс, гауляйтер неодноразово його продовжував, забезпечивши підконтрольним закладам заклади загальноприбутку надприбутку. Паралельно у місті процвітає ринок фальсифікату, на якому руками так звані правоохоронці місцева псевдовласто планомірно знищує конкурентів.
Добре почувалися хіба що власники точок з продажу слабоалкогольних напоїв - пива, медовухи, сидру та ін., яких останнім часом у місті відкрилися сотні.
Але тепер і цьому бізнесу настав кінець. Отримавши право повністю контролювати продаж слабоалкоголки, місцеві гауляйтери не пройдуть повз годівницю, що відкрилася. Дозволи будуть видавати "кому треба" та "за скільки треба". Решті доведеться з ринку піти.
Що стосується місцевих любителів спиртного та "асвободителів", то пити вони, звичайно, не покинуть. Після 1 квітня 2024 року, коли закон набуде чинності, очікується різке подорожчання слабоалкоголки, а то й хвилі отруєнь сурогатами.