![Псевдоректора мелитопольского ВУЗа будут заочно судить за коллаборционизм](/images/news/2023/12/336956.jpg?1701788095)
СБУ продовжує розслідування кримінальних справ мелітопольських колаборантів, котрі перейшли на службу до ворога.
Ще у квітні скандальний ректор так званого МДУ, створеного рашистами на базі вкраденого Таврійського держуніверситету, отримав від СБУ підозру у державній зміні (ч.2 ст.111 КК України), публічні заклики до підтримки дій та рішень держави-агресора .111-1 КК України) та публічних закликах до зміни кордонів державного кордону України (ч.1 ст.110 КК України).
Слідчі зібрали докази, що з березня 2022 року Андрій Чуйков у Мелітополі брав активну участь в інформаційній війні РФ проти України, поширював тези та наративи російської пропаганди, заперечував здійснення збройної агресії РФ проти України.
Чуйков закликав співробітників правоохоронних органів України, курсантів українських вишів та їхніх батьків припинити опір діям держави-агресора, «скласти зброю та йти на Київ».
Чуйков, який очолив незаконно створений на базі захоплених навчальних закладів "університет" у Мелітополі, закликав молодь позитивно оцінювати окупацію, діяльність незаконних органів влади та окупаційних військ.
Правоохоронці встановили, що громадянин України у званні підполковника міліції до травня 2014 року працював на посаді викладача у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Підтримавши сепаратистські настрої біля регіону, він демонстративно звільнився з місця роботи.
У Мелітополі фігурант вирушив на співпрацю з окупаційною владою та вступив на посаду «ректора» у «Мелітопольському державному університеті ім. А.С. Макаренка». На посаді перебував близько півроку. У тому ж році на базі фейкового "ВНЗ" він очолив так званий "регіональний штаб у Запорізькій області всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного громадського руху" Юнармія.
Діяльність організації орієнтована, зокрема, на знищення державної ідентичності українців, формування у підлітків позитивної мотивації до проходження військової служби у збройних силах країни-агресора, на підтримку політики окупаційної влади Російської федерації. Зрадник особисто організовував заходи мілітаризованого характеру, до участі у яких активно залучали неповнолітніх дітей.
Обвинувальний акт щодо фігуранта направлено до Комунарського райсуду. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років і з конфіскацією або без майна.