!["Да, я – оккупант". В интервью Золкину российский военнопленный, рассказал как воевал на Мелитопольском направлении (видео)](/images/news/2023/12/337463.jpeg?1702335975)
Російські загарбники, що воюють на Мелітопольському напрямку, який є одним із найгарячіших, ледь не щодня потрапляють у полон ЗСУ.
Часом полон замість ганебної смерті на чужій землі обирають десятки військових рф за один день. Серед них часто можна зустріти вчорашніх курсантів і колишніх в'язнів. Але трапляються в лавах російської армії і вельми недурні та навіть успішні у своїй справі люди, які до того, як путін відправив їх помирати на українську землю, мали все необхідне для хорошого життя.
Так, уже четвертий місяць у полоні перебуває 52-річний російський лейтенант. Потрапив він на війну в Україні як і більшість його товаришів по службі, отримавши повістку.
- Відтоді з військкомату я вже не вийшов, з військкомату мене повезли у військову частину на території Москви. Нас, мобілізованих, збирали, ми перебували там місяць, - розповідає військовополонений українському журналісту Володимиру Золкіну.
Чоловік має три вищі освіти, працював у Москві юристом і отримував зарплату в розмірі 90 тисяч рублів, що для рф вважається дуже гідною. Військовий рф командував взводом, який базувався в районі Роботино на Мелітопольському напрямку. У боях вони не брали участі, тримали позиції.
Потрапив у полон російський лейтенант у день, коли ходив зі своїм взводом по продукти. Він ішов від машини останнім і потрапив під обстріл. Тоді він кинув продукти і втік у сусідню лісопосадку, там переночував, вранці вийшов і потрапив у полон.
В інтерв'ю Володимиру Золкіну мобілізований стверджує, що воювати не хотів. Вельми несподівано, але військовий рф називає бойові дії на території України не "спеціальною військовою операцією", а війною. Метою так званої СВО, яку розв'язала росія, лейтенант називає саму Україну, спробу примусити її до союзу.
- Україна багата людським потенціалом зокрема. Росії дуже цікаво мати Україну як союзника, тому що Україна дуже розвинена країна, - каже чоловік.
На запитання про те, навіщо простому жителю Росії ця війна, відповісти не зміг. Але зате він, на відміну від більшості російських загарбників, визнав себе окупантом.
- Так, я - окупант. Ну, а хто ще? Це юридичний термін. Це так і є. На території чужої держави, так, окупант, озброєна людина, - підсумував військовополонений.
Нагадаємо, що торік Мелітополь і Запоріжжя долучилися до державного проєкту України "Хочу жити". Тим, хто вирішить скласти зброю, Україна гарантує: безпеку, медичну допомогу, юридичну допомогу, утримання в гідних умовах, нерозголошення обставин здачі в полон.