![В Мелитополе оккупанты готовятся к масштабному воровству земли – планируют отобрать все](/images/news/2023/12/337839.jpg?1702728794)
У Мелітополі, як і на всіх ТОТ, окупанти не особливо церемоняться з майном і нерухомістю людей, які залишилися в окупації. Тепер рашисти вирішили діяти ще більш нахабно, використовуючи "мутні" схеми відвертого дерибану.
Щодо "націоналізації" житла, а також "службових" приміщень і бізнесу наша команда вже опублікувала серію статей.
Але не нерухомістю і майном єдиними. У рашистів нарешті дійшли руки.до "впорядкування" земельних питань. Оскільки раніше процес крадіжки землі був дещо хаотичний.
Про це трохи згодом - а зараз про нову "ініціативу" окупантів.
Отже, "сенатор" від Запорізької області Дмитро Ворона запропонував "розробити план постановки нерухомості та земель сільгосппризначення на облік".
Така заява з'явилася на "круглому столі", присвяченому вирішенню майново-земельних питань у суб'єктах Росії.
- У наших регіонах зараз відсутня повноцінна робота Росреестра і Роскадастру. Тут необхідні конкретні пропозиції, розроблені за участю СРО (саморегулівних організацій - ред.), - прокаркав Ворона.
Також "сенатор" зазначив, що СРО відіграють важливу роль в економічному розвитку країни. А, мовляв, зробити їхню роботу ефективнішою допоможе розширення взаємодії з Росреєстром і Роскадастром.
Нагадаємо історію питання.
Уже в червні 2023 року стало відомо, що окупанти "націоналізували" землю і техніку більше, ніж у сотні сільгосппідприємств.
Принагідно деякі роботи в цьому напрямі проводилися і з боку вже згаданого Роскадастру. Наприклад, у Михайлівському районі окупанти вирішили провести облік земель сільськогосподарського призначення, переданих у власність, оренду чи постійне користування.
Для вдалішого дерибану земель зі Ставропольського краю навіть виписали тамтешнього шахрая-"едроса" Степана Кувачова.
Він працює в "міністерстві" майнових і земельних відносин і справу свою, судячи з усього, знає.
Попутно окупанти "мутили" з виплатами селянам грошей за паї. А також "ділили" землю між учасниками так званої "СВО".
Землю, що перебуває в державній власності, хочуть безкоштовно видавати "ветеранам" бойових дій в Україні. На думку окупантів, ухвалення законопроєкту дасть змогу "надати додаткову соціальну підтримку ветеранам бойових дій за їхній героїзм".
Знову ж таки, і ця, й інші ініціативи впираються в бардак з "обліком" земель. Ось і вирішено було залучити до наведення порядку відвертих рейдерів. Тобто, саморегулівні організації (СРО).
Згідно з визначенням, СРО - це некомерційні організації, що об'єднують суб'єктів підприємницької діяльності, які працюють у певній галузі виробництва товарів, робіт або послуг. Або ж ті, що об'єднують суб'єкти професійної діяльності певного виду.
Якщо говорити про цивілізовану країну на кшталт Норвегії, то така ініціатива дуже навіть корисна. Збирається група зацікавлених колег і вирішує, як бути з тим чи іншим предметом, що цікавить.
Однак в умовах окупації цей захід перетворюється на відвертий бандитизм і розподіл землі "за поняттями".
Оскільки вирішувати, що робити з нерухомістю, будуть або фермери-зрадники, або відверті бєспрєдєльщікі на кшталт кадировців, або наближені до гауляйтера Е. Балицького крадії, або ставленики московських господарів на місцях.
Методи, які застосовуватимуть у своїй діяльності "саморегулівні організації" окупантів, відбуватимуться далеко не в правовому полі. Як це було з вивезенням із Мелітополя врожаю - і навіть ще жорсткіше.
І цей процес, до речі, вже почався в сусідньому з Мелітопольським Токмацькому районі. Там у фермерів, які багато років обробляли паї, і навіть в умовах окупації погодилися працювати за правила російської окупаційної влади, на минулому тижні вже розпочалося відібрання документів на землю. Йдеться вже не про врожай, а саме про документи про право власності на земельні паї.
Хто пам'ятає "лихі дев'яності", той зрозуміє, про що йдеться.