![Относятся, как к людям третьего сорта – жители Мелитополя о лечении в Крыму и качестве медицины в оккупации](/images/news/2024/01/339853.jpeg?1704832678)
У Мелітополі в останні кілька місяців особливо гостро позначилася проблема гострої нестачі медичного персоналу.
Причин тому кілька. Перша - половина медиків відмовилися від співпраці з окупантами і виїхали з міста. Друга - лікарні перевантажені військовими. Їх лікують не тільки в госпіталі, а й у стаціонарних відділеннях разом із цивільними.
Оскільки до Мелітополя, який окупанти зробили столицею Запорізької області, сьогодні з'їжджаються всі жителі окупованих територій, медперсоналу, що залишився, на всіх пацієнтів не вистачає.
- Жителі з Генічеська та інших окупованих територій Херсонської області також їдуть у мелітопольську лікарню. Черга на прийом до онколога на два тижні вперед, - підтвердив в ефірі національного марафону Мелітопольський міський голова Іван Федоров.
Ба більше, низку операцій, які до війни робили в Мелітополі, сьогодні вже не роблять знову-таки через відсутність кваліфікованих кадрів. Більшість людей відправляли раніше до Криму. Але і кримські лікарні вже не справляються, тому люди їдуть до Маріуполя, Краснодару.
- Моїй родичці терміново потрібна була операція на очах. У Мелітополі такі вже не роблять. Тому сказали їхати або в Маріуполь, або в Крим. Мимоволі довелося робити російський паспорт, бо попередили одразу, що з українським навіть дивитися не стануть. Оформили медстраховку, повірили оркам, що тепер можна безкоштовно лікуватися. Але коли приїхали до Криму, там на родичку подивилися, як на божевільну і назвали суму 170 000 рублів. Безкоштовно хіба що фізрозчин можна було отримати. Навіть медсестрам треба було "платити на кишеню", щоб вони підійшли й укол зробили. Без цього ніхто не підходив. Ну, і найприкріше, це ставлення пацієнтів деяких. Щойно дізнавалися, що тітка із Запорізької області, ставлення змінювалося. Деякі зі злості навіть говорили: "Я б вас усіх знищив і всю Запорізьку область з лиця землі стер". На щастя, знаходилися й такі кримчани, які нам просто співчувають, - розповідає мешканка Мелітополя.
Примітно, що тема нестачі медперсоналу порушувалася і на прес-конференції з бункерним. Ба більше, брак медиків визнав нарешті і так званий губернатор Запорізької області Є. Балицький. Він заявив, що медична сфера забезпечена кадрами лише на 50%.
Вирішити проблему збираються за рахунок іпотеки на вторинне житло, оскільки в Мелітополі не будується первинка. А також за рахунок підйомних у розмірі 1,5 і 2 млн рублів за програмою "земський лікар" і "земський фельдшер". Щоправда, практика показує, що і за всі гроші світу їхати в зону бойових дій ніхто не ризикує.
Істотно піднялися в Мелітополі й ціни на медикаменти:
- Ніде здати аналізи. У зеленій поліклініці сказали, що розгорнутий аналіз на холестерин не роблять, на вітаміни групи В не роблять теж. Але ж до війни все можна було здати. Ко-вамплосет по 800 рублів 3 місяці тому брала в аптеці, а вчора за 1820 рублів уже продали. Із 10 000 рублів до наступної пенсії залишилося в гаманці 700 рублів. А попереду Новий рік. "Колобки" жирують - отримують українську і російську пенсії. А ми кінці з кінцями ледь зводимо, - скаржаться мелітопольці.
Раніше ми повідомляли про те, що прикордонники РФ також ділять українців на "сорти" під час в'їзду до Мелітополя з-за кордону. Тим, хто їде з Туреччини, Словаччини, Угорщини - посміхаються. А от до мандрівників із Польщі, Латвії, Литви особлива прискіплива увага і жорсткіший контроль під час перетину кордону.