!["Сенатор" Рогозин рассказал, почему российские войска чувствуют себя в Мелитополе словно в осином гнезде](/images/news/2024/01/340277.jpg?1705301848)
Колишній глава "Роскосмосу" спостерігає карусель ворожих дронів по всьому Мелітопольському напрямку. Достаток українських FPV-коптерів з кожним місяцем стає все більш серйозною проблемою для російської армії. А ось винних за завищення цін на дрони для рашистів Рогозін запропонував розстрілювати.
Про це пише у своєму телеграм-каналі керівник російського "Центру розвитку транспортних технологій" Олексій Рогозін.
"Основна відмінність FPV від звичайних безпілотників у тому, що, завдяки низькій вартості, їх можна особливо не шкодувати: їх вважають витратним матеріалом, по суті - боєприпасом для баражування", - пише Олексій Рогозін. - "При цьому ефективність їх застосування досить висока, особливо на коротких відстанях до 5 км від операторів".
Високу ефективність українських малопотужних дронів засвідчив і батько Олексій Рогозіна, колишній керівник "Роскосмосу" Дмитро Рогозін. Зараз він є "сенатором" від Запорізької області, зведеним у цей чин окупаційною владою регіону. Ось як він живописує ситуацію на прифронтових територіях області, яку він представляє:
"По всьому Запорізькому фронту - карусель ворожих дронів. Думаю, на інших фронтах те саме. Ворожих дронів неміряно. Заїжджаєш у прифронтове село, ніби потрапив у осине гніздо - все аж дзижчить. Біля в'їзду в повітрі чергують FPV-дрони противника. Попарно. Один одразу атакує, інший фіксує поразку й атакує тих, хто поспішає на допомогу потерпілому".
Посилаючись на українських військовополонених, Рогозін-старший каже, що в багатьох підрозділах ЗСУ змінено штати, і тепер мало не в кожному піхотному взводі є відділення операторів дронів. І запропонував ще одну картинку:
"Учора ворог атакував сусідній із нами підрозділ. За півгодини прилетіло 25 дронів-камікадзе, з них 14 переслідували одну БМП. Якщо для них ціна цілі вища за втрату двох десятків FPV-дронів, вони їх не шкодують. І вони у них є в надлишку". Батько і син Рогозіни закликають росіян реагувати на цю нову дійсність і оперативно виробляти технічну відповідь. Що вона має включати? На думку Рогозіна-старшого - блокіратори FPV-дронів, а також і достаток власних FPV-дронів: "Дрони необхідні як масовий витратний матеріал".
Рогозін-молодший зазначає, що в міру розвитку засобів радіоелектронної боротьби з безпілотниками удосконалюються і способи їх обходити, тому розраховувати на якісь прості рішення особливо не доводиться. Він наполягає на тому, що впровадження нових, нестандартних способів боротьби з FPV-дронами - один із головних пріоритетів фронту найближчого періоду.
Якщо для них ціна мети вища за втрату двох десятків FPV-дронів, вони їх не шкодують. І вони у них є надмірно, - не міг припинити істерику Рогозін. За його словами, через роботу дронів-камікадзе російські бійці не мають можливості провести ротацію на позиціях на Запорізькому напрямку. Відтак, він заявив, що військам так званої "другої армії світу" необхідно зі скрутного становища вибиратися. І що їм слід подбати про розробку технічної відповіді.
"Ротація на позиціях стає непростим завданням, м'яко кажучи. Користуємося негодою, але з настанням холодів вона тут рідкість. Підле сонце світить невблаганно. Коротше, потрібно реагувати на цю нову дійсність, оперативно виробляти технічну відповідь", - наголосив він.
За словами Рогозіна, війську ворога доводиться купувати вироби із завищеною в 3 - 4, а то й більше разів, ціною. Він переконаний, що причетних до спекуляцій волонтерів і військових однозначно слід розстрілювати.
Нагадаємо, вояки "другої армії світу" в Мелітополі заробляють на продажу амуніції та військової техніки.