![В Мелитополе спустя год "нашли" диверсантов, которые подорвали автомобиль ФСБ-шников (фото)](/images/news/2024/01/340567.jpg?1705577681)
Окупанти не втомлюються "дивувати" своїми екстраординарними здібностями, розслідуючи "висяки", попутно призначаючи терористами когось із викрадених мелітопольців.
Нагадаємо, 23 грудня 2022 року близько 11 ранку на проспекті Богдана Хмельницького в Мелітополі прогримів потужний вибух. Як виявилося, в повітря злетіло авто зі співробітниками російських спецслужб. Від автомобіля практично нічого не залишилося, а з асфальту рятувальники змивали калюжу крові. У машині перебували двоє співробітників ФСБ РФ, які мали розпочати роботу з перевірки колег, що вже працюють.
Один із поранених - Олег Фідоренко, 1971 року народження. Він перебував за кермом підірваного автомобіля і серйозно постраждав. Фідоренку ампутували частину гомілки, у нього діагностували відкриті переломи ніг, закриту черепно-мозкову травму і травми обличчя. Пасажир підірваного авто отримав осколкове поранення голови і серйозні опіки. Обидва постраждалих співробітники ФСБ завжди відрізнялися особливою обережністю - машину залишали подалі від місця прибуття і йшли пішки. А Рено Дастер і зовсім зареєстрований на іншу людину.
Того дня вони зайшли в кафе-магазин Торт випити кави. І вже коли сіли в авто і здавали назад, спрацював вибуховий пристрій, після чого автомобіль загорівся. Шукати в Мелітополі диверсантів і перевіряти своїх колег вони більше не зможуть, утім не виключено, що усунули ФСБшників свої ж "брати".
На підтвердження цієї версії свідчить і той факт, що впродовж року після події окупаційна поліція так жодного разу й не озвучила деталі ані розслідування, ані чи є в них підозрювані.
Утім, сьогодні на пропагандистських каналах рашисти вірусно постять результати свого розслідування. І повідомляють, що так звана прокуратура Запорізької області затвердила кримінальну справу стосовно громадян України - 34-річної жінки та 52-річного чоловіка.
Їх звинувачують в участі в терористичному співтоваристві, скоєнні терористичного акту, шпигунстві, участі в екстремістській організації. За версією окупантів, у 2022 році обвинувачені вступили до спільноти для підготовки та вчинення терористичних актів на захопленій території Запорізької області. У період з липня по грудень 2022 року вони збирали інформацію і спостерігали за чоловіком, вважаючи, що він військовослужбовець. А отримані дані нібито згодом використали для підриву авто.
Тобто, на думку окупантів, за п'ять місяців безперервного стеження можуть бути сумніви, що мета партизанів - російський військовий. Тобто законна ціль, яка підлягає утилізації в період воєнного стану. Нагадаємо, за вбивство окупанта під час війни громадяни України не несуть кримінальної відповідальності.
Також за версією рашистів, у грудні 2022 року "терористи" встановили вибуховий пристрій під днищем автомобіля чоловіка, який привели в дію, коли він сів у машину. У результаті потерпілий дістав важкі травми. Крім того, нібито обвинувачена за завданням СБУ збирала відомості про місця попадання снарядів артилерії ЗСУ, а також про маршрути пересування російських військових підрозділів.
Ну і, звісно, перебувала в екстремістській організації, ну і найстрашніше - розміщувала в соціальних мережах "матеріали екстремістської спрямованості". Знаючи злочинну практику рашистів призначати винними викрадених мирних жителів, антивоєнні пости в соцмережах і стали реальною причиною затримання двох мелітопольців. Проте, незважаючи на очевидні ляпи "слідства", їм загрожує реальний термін за законами країни-агресора, кримінальну справу скеровано до Південного окружного військового суду для розгляду по суті.
Нагадаємо, у Мелітополі рашисти сфабрикували і передали до суду справу про замах на начальника поліції Кирилівки. Навесні в Єфремівці пройшов епічний арешт "призначеного" окупантами партизана. Після блокбастера про його затримання, рашисти склепали щиросердне "зізнання". А через півроку приплели до "злочину" ще двох осіб.