![Ни врачей, ни КТ: как обстоят дела с медициной в оккупированном Мелитополе](/images/news/2024/02/341569.jpg?1706706388)
У тимчасово окупованому Мелітополі склалася катастрофічна ситуація з медициною. У місті багато людей, які потребують послуг медиків, але надавати їх нікому.
В окупованих містах Запорізької області склалася катастрофічна ситуація у сфері охорони здоров'я. Дефіцит якісних ліків і медикаментів, нестача лікарів, відсутність цілої низки вузьких фахівців, неякісна медична допомога. Гнітючий стан системи охорони здоров'я - одна з найболючіших проблем жителів окупованого Мелітополя, ось уже два роки поспіль.
Черги до вузьких спеціалістів можна очікувати місяцями, а обіцяні безоплатні аналізи насправді не такі вже й безоплатні - за все доводиться платити нечувані суми. Дедалі більше зростає обурення мелітопольців у бік окупантів, адже про якісну медицину можна лише подивитись сюжет на пропагандистському каналі, а за фактом більшість пацієнтів просто перенаправляють до Криму.
Утім і там із напливом людей з "асвабажденних територій" відверто не справляються та й ставляться дуже погано. Навіть щоб зробити процедуру КТ треба їхати до Бердянська, в окупованому Мелітополі її не роблять, всупереч брехні пропагандистських ЗМІ. Причому запис телефоном також неможливий і тяжкохворій людині потрібно кататися до Бердянська мінімум двічі і з обов'язковим направленням лікаря, щоб отримати яке треба також вистояти величезну чергу і пройти сім кіл пекла.
- У Мелітополі немає КТ, є в Бердянську, запис відбувається не за номером телефону, необхідно їхати і там записуватися попередньо взявши направлення в 31-кабінеті, вул Перемоги 8.
За словами мелітопольців, навіть люди з обмороженнями та гострим болем тепер не можуть отримати медичну допомогу. Про своє обурення вони масово пишуть у соцмережах, наголошуючи, що ситуація в місті критична.
- Хочу розповісти про катастрофічну ситуацію з медичною допомогою в Мелітополі, - пише городянка. Люди з гострим болем, обмороженнями не можуть отримати допомогу. У поліклініці ні з ким не розмовляють без направлення лікаря. Найближчий запис із 5 лютого і до цього часу потрібно ще дочекатися прийому в терапевта, щоб отримати направлення. В одну поліклініку з'їжджаються люди з усієї області і навіть із Херсонської. Лікарів не вистачає. Нікуди не додзвонишся, щоб записатися. Із хворими суглобами доводиться бігати по лікарнях і шукати лікаря. Як можна чекати кілька днів прийому в дільничного терапевта, щоб отримати направлення до травматолога, і ще кілька днів чекати прийому в травматолога? Ситуація в місті критична!
До окупації необхідну допомогу завжди можна було отримати в будь-який час доби в травмпункті або в приватних клініках. Нині, за словами місцевих жителів, приймальний покій другої міськлікарні оточений двометровим парканом і охороняють його озброєні окупанти. А в приватних клініках також серйозна нестача кваліфікованого персоналу. У захопленому регіоні розраховувати на медичну допомогу можуть лише ті, хто погодився взяти російський паспорт. А запис до вузьких спеціалістів йде в кращому разі на два місяці вперед і навіть швидка не виїжджає навіть на серцевий напад.
Нагадаємо, в Мелітополі лікарі відмовили вагітній жінці в медичному обслуговуванні через відсутність у неї паспорта рф. Дівчина спробувала відстояти свої права, звернувшись до головлікаря пологового будинку Анатолія Скиданюка з офіційною скаргою і заявою. Але той у допомозі відмовив, заявивши прямим текстом "Поміняйте паспорт і приходьте". У підсумку жінка народила мертву дитину на 8 місяці вагітності.