![В Мелитополе застонали торговцы на рынках, несогласных оккупанты пугают подвалом и картинками египетского бога смерти (фото)](/images/news/2024/02/341675.jpeg?1706726471)
Останнім часом дедалі частіше від мелітопольських любителів "русского мира" надходять скарги на те, що їх утискають. Цього разу завили торгаші.
Причин для цього кілька - невгамовна жадібність окупаційної влади і, як наслідок, підвищення оплати праці. Друга причина - ринки намагаються підмінити автолавками.
Усі ринки в одних руках
Почнемо з того, що абсолютно всі ринки на окупованій частині Запорізької області гауляйтер Є. Балицький і фейковий уряд вирішили підім'яти під себе. Для цього створили так зване державне унітарне підприємство ДУП "Ринки Запоріжжя" з центральним офісом у Мелітополі.
Керувати куркою, що несе золоті яйця довірили такому собі Соколову Ярославу Юрійовичу (на фото праворуч)
На фото зліва направо "в.о. міністра промисловості і торгівлі Запорізької області" Микола Єланцев і "директор ГУП "Ринки Запоріжжя" Ярослав Соколов
Юридична адреса держпідприємства: м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, 15 офіс, 65.
Це, щоб ви розуміли, будівля Укртелекому в центрі міста, де розміщені служби ФСБ та інших силових структур.
Скромному підприємству, зареєстрованому в листопаді 2023 року зі статутним капіталом аж у 10 000 рублів, яке щодня збирає мільйони у вигляді містового та оренди, відвели кімнатку в цій будівлі.
А тим часом з окупованого Мелітополя почали надходити тривожні повідомлення. На ринках повно оголошень: "Продам батискаф", "Продам місце на ринку".
Продаються і звичайні батискафи, які оцінені в 95-100 тисяч рублів, і дорожчі кіоски, обладнані електрикою, холодильниками, полицями. Ціна такого батискафа 150 тисяч рублів. У більшості оголошень вказано терміновий продаж.
90-ті повертаються
Як з'ясувалося, русскій мір, який так вітали чимало торгашів, особливо, на Центральному ринку, підняв розмір орендної плати. І тепер торговці заспівали іншу пісню:
- Ми, підприємці Центрального ринку міста Енергодар, хочемо до вас звернутися по допомогу. У нас на ринку процвітання корупції та підвищення орендної плати, божевільний тариф 400 рублів за один квадратний метр, люди не можуть платити таку оренди, і кидають свої робочі місця, - пишуть у мережі.
Аналогічна ситуація і в Бердянську. Скиглять навіть запеклі колаборанти. Вони стверджують, що директор ДУП Ярослав Соколов без належного оголошення за місяць, підняли орендну плату.
- Оренда зросла не як це практикувалося від 13 до 20%, а відразу на 150%. Це навіть не дичина. Це фантастична дичина і беззаконня. Платіжки, датовані 15 січня, принесли 24-го і поставили перед фактом - оплатити наступного дня. А новий договір намагалися всучити без прочитання.
Тепер поставили ультиматум: заплатити до 1 лютого або вимітатися. Це справжній рекет! Це 90-ті! - пише такий собі Олександр Кохович - підприємець із Бердянська.
- Я, як і належить, написав зустрічну заяву, аргументував грубе порушення відповідних законів і запропонував підвищити тариф максимум до 50%. Платив 11300 рублів, навісили 27 500 рублів. Для Бердянська ніяк, а я запропонував 17000 рублів. Коли поставив запитання адміністратору ринку, мовляв, що із заявою, вона відповіла, що письмової відповіді не буде. А 1 лютого потрібно буде виселятися.
Далі колаборант почав тиснути на жалість і розписувати свої заслуги перед матінкою "рассеей". Навіть згадав свого сина, який пішов воювати в російську армію і загинув:
- Наша сім'я пропрацювала на цьому ринку з 1997 року. На гроші таких як ми він будувався. Моя сім'я боролася з нацистами, зазнала багато чого. А тепер отримуємо плювок в обличчя від жадібних людей, у яких немає нічого святого. Мій загиблий син не за це воював. Я так зрозумів, ці люди мають підтримку від деяких посадовців, - несподівано прозрів колаборант і згадав свою активність. Мовляв, такі хороші ідеї підкидав ФСБшникам щодо віджимання чужого, і не думав, що проти нього самого обернуться ці поради:
- Ще в 2022 році я через ФСБ міста Бердянська (та й не тільки) вносив пропозицію передати в комунальну власність магазини АТБ, "Аптеки низьких цін" та ринки хоча б в тимчасове управління поки розберуться з питаннями власності, щоб вони приносили кошти місту. А тепер ми бачимо, що АТБ тепер приватна "Мєра", "Аптеки низьких цін" туди ж. А тепер ще й ринки підуть до приватника. Тобто, було б логічно годуватися з цього місту. Але вирішили в інтересах купки людей. Це чистої води саботаж, - обурюється місцевий "ватник" і погрожує написати листа самому Путіну, натякаючи, що попереду ж вибори. І реноме бункерного може постраждати від місцевих гауляйтерів та їхніх "законів джунглів".
Погрози підвалом і картинками бога смерті
Мабуть, про донощика вже дізналися ФСБшники, оскільки русофілу, за його словами, почали надходити погрози:
- Це свавілля 90-х. Виходить, що найкращі воюють, а діляги в тилу ловлять рибу в каламутній воді, - продовжує рвати на собі волосся торгаш.
- Уже була купа погроз і натяків. А мені поки тільки вислали картинку єгипетського бога смерті - Анубіса. Я так розумію, що це добре побажання здохнути і натяк на те, що можуть допомогти. Усе, як за бандерівців. Так, може бути відразу гранату на двері або нещасний випадок на дорозі, або трубою по голові. Це вже було при нацистах.
Але ж ми вірили в краще. Мало того, що вони саботажники, так ще й провокатори. Заганяють людей у кут, провокуючи на крайні вчинки. Цих негідників не можна назвати росіянами, це - п'ята колона. Вони залякують підприємців тим, що ті втратять усе і потраплять у підвал, пускають чутки, маніпулюють. Але ж у нас чималий відсоток ждунів і відвертих ворогів. І ось це скотство їм на руку. Прохання не залишитися байдужими, - волав не зрозуміло до кого місцевий "колобок".
Автолавки на зміну ринкам
До речі, не одними орендними ставками намагаються "вижити" дрібних підприємців з ринків заїжджі гастролери. Днями так званий в.о. міністра промисловості і торгівлі Запорізької області Микола Єланцев і той самий директор ГУП "Ринки Запоріжжя" Ярослав Соколов заявили про повернення в минуле.
У той час, як весь цивілізований світ відкриває супермаркети, торгові центри. На окупованих територіях добивають дрібний бізнес привізними автолавками.
У Запорізьку область завезли 22 автолавки. Подається ця подія, як велике досягнення:
- Поставки автомобілів для мобільної торгівлі в історичні регіони Росії організовано федеральним Мінпромторгом. Вони здійснюються відповідно до доручень Президента Російської Федерації Володимира Путіна і організовані федеральним Мінпромторгом. - зализує бункерному Євламцев.
До слова, наразі відомо про ще одну партію автолавок, які прибудуть в окупацію до кінця лютого. Загалом їх має прибути 230. Тобто заміна місцевих підприємців іде повним ходом. А мелітопольцям залишається тільки поспівчувати: причому, і продавцям, і покупцям.