З 1 липня 2024 року жителів Мелітополя без паспорта рф оголосять... Іноземцями. Аби не бути оштрафованими чи видвореними, людям доведеться зібрати купу макулатури.
Рашисти вже повною мірою відчули себе господарями тимчасово окупованої Запорізької області, тож не соромлячись затягують зашморг на шиї місцевих мешканців ще тугіше. Хоча здавалося б, куди ще.
Одна з найболючіших тем для жителів Мелітополя - медицина. Крім катастрофічної нестачі медичного персоналу, існує ще більш серйозна проблема - отримати медичну допомогу у наявних лікарів.
Частину медустанов загарбники перетворили на госпіталі для військових рф, ще частину просто закрили, а "найкращі з найгірших" із числа місцевих медиків і медиків, що понаїхали, заброньовані для лікування окупантів.
Тепер навіть у самому Мелітополі, не кажучи вже про менші населені пункти, записатися до необхідного фахівця - справжнє випробування, яке може не увінчатися успіхом.
Але навіть якщо вам вдалося пройти цей квест - не поспішайте радіти. Адже без рашистського паспорта вам просто відмовлять у прийомі та послузі. Чергову історію нашій редакції розповідають мелітопольці.
- Були днями в міській стоматології, спостерігали таку ситуацію: прийшов чоловік - просився на видалення зуба. А йому відмовили в обслуговуванні, оскільки він прийшов з українським паспортом (паспорт рф не отримав). Так йому відмовили. Гаразд, якщо гроші є, можна до приватника піти, але там же і черги божевільні. А якщо грошей немає і біль гострий? Самому рвати?
Злочинне "розпорядження" не надавати медичну допомогу жителям тимчасово окупованої Запорізької області без рашистського аусвайса ухвалив ніхто інший, як гауляйтер Є.Балицький, щоб зайвий раз простимулювати примусову паспортизацію.
Попри те, що нові правила начебто набули чинності з 1 січня 2024 року, задовго до цієї дати мешканця Мелітополя без червоного папірця "культурно" просили "на вихід".
Тепер же окупанти запустили новий "таймер" - з 1 липня 2024 року закінчується дія так званого "спрощеного порядку набуття російського громадянства". Простими словами, жителів Мелітополя без паспорта рф оголосять... Іноземцями. І для того, щоб отримати "громадянство", доведеться пройти всі кола пекла.
Починаючи з липня "іноземцям" протягом 7 днів необхідно стати на міграційний облік та отримати міграційну картку, пройти дактилоскопію та фотографування.
Крім того, необхідно отримати довідку про проходження медичного огляду.
Згідно з російським законодавством медичний огляд включає огляд у терапевта, фтизіатра, дерматовенеролога, психіатра-нарколога та інфекціоніста. Також необхідно здати аналізи:
- аналіз крові на ВІЛ,
- на сифіліс,
- клінічний аналіз крові,
- аналіз сечі на наявність психотропних речовин,
- загальний аналіз сечі,
- флюорографічне обстеження грудної клітки,
- аналіз мокротиння і зішкріба слизової оболонки носа.
Хіміко-токсикологічне дослідження проходять діти з 13 років. Флюорографія - з 18 років. Усе це потрібно проходити щороку.
Крім того, щоб мати можливість отримувати медичні послуги, "іноземці" мають оформити медичну страховку.
Також в українців, які не захотіли мати курячий паспорт, мають бути:
- свідоцтво про надання тимчасового притулку на території рф або дозвіл на тимчасове проживання, або посвідка на проживання в рф,
- тимчасове посвідчення особи без громадянства.
Всі ці дані необхідно підтверджувати раз на рік.
Окремий головний біль чекає на підприємців, яким необхідний патент (документ, що підтверджує отримання дозволу на здійснення трудової діяльності на території РФ, дійсний тільки в разі заздалегідь, щомісяця внесеного податкового платежу).
Усі, хто працює, повинні мати дозвіл на роботу. Роботодавці, до речі, також повинні мати "дозвіл на залучення іноземної робочої сили", інакше будуть оштрафовані.
Оформлення всієї цієї макулатури не безкоштовне, попереджають окупанти: за всі оформлені документи для іноземних громадян законодавством рф передбачено сплату державного мита.