![В Мелитополе следственный комитет прямо на празднике отбирал у детей отпечатки пальцев (фото)](/images/news/2024/02/342139.jpg?1707216896)
У Мелітополі головною розвагою на святі з нагоди "Дня сім'ї" стали слідкомівці, які "катали пальчики" дітям.
Ось здавалося б: яким боком до сім'ї належить слідчий комітет? Це питання було б доречним у цивілізованих країнах - але тільки не в путінській росії. У цих диких краях навіть сім'я - явище підслідне.
Так, у Мелітополі "офіцери" слідчого управління слідчого комітету росії взяли участь у святковому заході, присвяченому "відкриттю року сім'ї" .
- Сім'я - це найголовніше для кожного з нас. У наших батьках - історія роду, а в дітях - наше майбутнє, - цитує "офіцерів" пропаганда.
І викотили ці "офіцери" мелітопольським дітлахам подарунок - "продемонстрували криміналістичну техніку".
А охочим дітям на пам'ять подарували відбитки їхніх пальців на дактилоскопічній карті.
По-перше, треба зазначити, що подаруночок цей вельми сумнівний. А по-друге, такий "подаруночок" уже давно є у більшості мелітопольських дітей. І не тільки у них.
Оскільки, згідно з російським законодавством, будь-який іноземний громадянин, вступаючи до громадянства рф, зобов'язаний здати відбитки пальців, майже всі мешканці Мелітопольщини мають через це пройти.
З огляду на те, що особливої згоди - хоче він чи ні стає росіянином - у людей не питали, на подібну принизливу процедуру були приречені всі.
Окупанти почали звірствувати в цьому питанні практично з перших місяців окупації. 2023-го ситуація донезмоги загострилася - відбитки пальців стали брати у всіх, хто відмовлявся отримувати російський паспорт.
Навіть усіх дітей старше шести років, які отримують документи на російське громадянство, зобов'язали здавати відбитки пальців.
Такий закон у росії, виявляється, існує з 1998 року.
- Це може відбуватися з 6 років. Тобто коли вже батьки починають отримувати документи, можуть брати відбитки пальців у їхніх дітей. А при досягненні 14 років діти мають отримати, згідно з російським законодавством, російський паспорт, - розповів експерт Центру громадянської просвіти "Альменда" Олег Охредько.
Якщо таке окупанти творять із дітьми, то що тоді казати про дорослих - над ними рашисти знущаються як хочуть. Відбитки пальців беруть під час прийому на роботу, отримання паспорта. І навіть в аеропорту "Шереметьєво" - єдиній локації, через яку українці можуть потрапити до окупованого Мелітополя.
Загалом, відчувається пекуче бажання окупантів кого-небудь або що-небудь куди-небудь або у що-небудь закатати. Або Україну в асфальт (метафорично, звісно, в росії з асфальтом на дорогах величезна біда), або пальці дітей на дактилоскопічну карту.
Нічого іншого, крім насильства, "русский мир" запропонувати не може.