![В Мелитополе "колобки" паникуют из-за украинских номеров мобильных - боятся прослушки спецслужб](/images/news/2024/02/342481.png?1707573331)
У Мелітополі в любителів русского мира починається легка паніка - вона стосується українських номерів мобільного зв'язку. Усім їм здається, що за цими номерами вдень і вночі стежать українські спецслужби України.
Нещодавно така проблема спливла в одному з телеграм-каналів пропагандистів.
- Хочу почути думку, бо відчуваю недобре. У деяких людей є два номери в телеграмі: один - російський, інший - український. І от, якщо щось особисте пишуть із російського номера, решта все на українському номері. Цікаво, чи перевіряють з українського номера листування, з боку України, ясна річ?
У коментарях набігли любителі конспірології та теорії змови.
- Найцікавіше буде, коли українські номери перепродадуть іншим. Моя мама померла п'ять років тому, і начебто видалила номер уже. Дивлюся, телеграм надсилає, що мама додалася в телеграм. А щоб не забрали номер, за ним хоча б раз на рік має бути рух, дзвінок або поповнення.
- Якщо новий український користувач вашого номера не заведе на нього Телеграм, то акаунт - ваш. Поки що. Особисто я заздалегідь змінив у Телеграмі номер на російський. Коли виявив, що начебто знайомі люди не відповідають.
Окремі персонажі розповідали байки про те, що в Україні сім-карти видають за паспортом - і переконати їх у цьому не було можливим.
Не обійшлося і без суперечки про те, Мелітополь окупований чи "звільнений". Але це, мабуть, зовсім інша історія.
Варто зазначити, що подібну "піну" піднімають лише ті, хто реально побоюється: за їхні дії їм може "прилетіти" від українських спецслужб. Тому що патріоти, у яких залишилися українські номери, вважають за краще не "висовуватися" і зайвий раз цей номер не "світити".
З приводу того, чи стежать СБУ або інші спецслужби за українськими номерами, які використовуються в окупації, напевно сказати не можна. Зрозуміло одне: якщо ніякої протиправної діяльності не ведеш, то й побоюватися нічого.
А ось що можна сказати з повною впевненістю: окупанти за мелітопольцями стежать. І за українськими номерами - особливо.
Так, останнім часом почастішали випадки, коли під час перевірок телефонів на вулиці патрулем місцевих поліцаїв-зрадників і народних ополченців, останні висувають вимогу стерти в телефонному зошиті всі українські номери.
- Доходить до того, що тепер навіть із родичами з України забороняють спілкуватися. Стверджують, що люди з українськими номерами можуть бути агентами СБУ. Думають, що ми їм передаємо якусь інформацію. Мало того, що телефонні розмови прослуховують, так тепер ще й номери телефонів видаляти вимагають, - обурювалися мелітопольці.
Крім цього, доступ до інтернету (а саме стеження за соцмережами найбільше бояться люди, які залишилися в окупації), найімовірніше, в Мелітополі теж буде доступний за паспортом.
У всякому разі, окупанти в Мелітополі планують ввести обов'язкову верифікацію користувачів інтернету з російським паспортом. Тобто, абсолютно всі користувачі провайдера повинні мати паспорт рф, щоб надалі отримувати послуги.
За задумом окупантів, це посилить контроль за місцевими жителями, адже ворог постійно шукає та оновлює базу "нелояльних громадян".
До речі, ми публікували детальну інструкцію: як зрозуміти, чи прослуховується ваш телефон. Прочитати статтю можна за цим посиланням.