![В Мелитополе российские вояки срезали болгаркой замки в чужой квартире](/images/news/2024/03/344219.jpg?1709374643)
Російські загарбники масово "віджимають" житло у жителів окупованого Мелітополя. Практично щодня в окупованих містах стає відомо про нові випадки злому квартир.
Зазвичай на квартири ліплять папірець, що житло визнано "безгосподарним" і вимагають власників протягом трьох днів з'явитися до окупаційних органів влади з правовстановлювальними документами. Якщо власники не приходять - квартиру "офіційно" віддають окупантам, гастролерам або місцевим зрадникам. Якщо ж власники нерухомості приходять, то їхні дані заносять до реєстру і запевняють, що на їхню квартиру ніхто не претендує, однак через деякий час ситуація повторюється.
Утім, усі заяви про те, що з нового року захоплення житла мелітопольців буде переведене в "законне" русло та працюватиме спеціальний порядок, виявилися неправдою: жодна з викрадених останнім часом квартир не перебуває в реєстрі безхазяйного майна на сайті так званого "уряду" Запорізької області. Про злам квартир власники зазвичай дізнаються від сусідів. У них найчастіше одразу в'їжджають російські військові.
- Квартира сусідів на Героїв України, - розповідають мелітопольці. Сьогодні вранці туди в'їхали солдати. Чую о 7 ранку увімкнули болгарку, щоб замок зрізати. Я одразу вибігла зі своєї квартири навпроти. Кажу їм: "Не треба нічого ламати. Люди днями мають повернутися до Мелітополя. Вони заробляли гроші за кордоном, бо синові треба давати вищу освіту".
За словами жінки цю історію вона придумала для рашистів. Думала, може якось вдасться домовитися. Але ні. Вони одразу пояснили, що нібито в них є "розпорядження".
- У цій квартирі давно ніхто не живе, тож найближчими днями туди заселять медиків із росії. А поки ті не приїхали, їм, бачте, треба навести "порядки". Я так розумію, це означає вкрасти все, що погано лежить. Мародери прокляті, грабують квартири цивільних. Навіть не знаю, як повідомити про це власників. Вони на цю квартиру заробляли 15 років, думали, що після звільнення повернуться, а тепер їм кажуть, що вони ніхто у власному будинку.
Нагадаємо, усе, що не прибито цвяхами - "безхазяйне": у Мелітополі на очах автовласниці окупанти без пояснень конфіскували автомобіль.