![В Шереметьево дочь не пропустили к больной матери в Мелитополь из-за фото Потапа и Насти Каменских](/images/news/2024/03/344247.jpeg?1709404407)
Російські загарбники позбавляють жителів окупованих територій можливості не лише потрапити додому, а й навіть поховати близьких. Одну з мешканок Мелітополя не пустили в Шереметьєво до хворої матері.
Нагадаємо, з нового року всі іноземні громадяни можуть в'їхати на територію рф тільки через Шереметьєво. Природно, до українців у рашистів особливе ставлення. За інформацією голови Запорізької обласної військової адміністрації Івана Федорова, в аеропорту з 50 осіб фільтрацію вдається пройти тільки двом.
Багатьох відправляють на дактилоскопію. І, як правило, всім, хто її проходить, у в'їзді на територію рф відмовляють, часто не пояснюючи причин.
Одна з мешканок Мелітополя не змогла потрапити до хворої матері. Причина, з якої їй відмовили у в'їзді, просто абсурдна. Річ у тім, що в телефоні жінки під час перевірки росіяни виявили фотографію українських артистів Потапа і Насті Каменських. Це стало приводом записати мешканку Мелітополя в "неблагонадійні". Жінці сказали, що протягом найближчих кількох років до Мелітополя вона не потрапить....
- Я не знаю, звідки вони "викопали" ту злощасну фотку.... перед перевіркою я і кошик вичистила, і історію в Google, і електронну пошту.... А вони, виходить, усю цю інформацію відновили?! Досі не розумію, як... і, здається, щоб потрапити додому, тепер треба купувати новий телефон без історії, інакше ніяк, - міркує мелітопольчанка і одразу ж додає: "Це мені ще пощастило, що вони не знайшли мої щирі висловлювання про пуйла, залишені під постами адекватних людей у соцмережах".
Жодні прохання пропустити до хворої матері, не переконали фсбшників. Чи побачить жінка ще матір, не відомо.
Ще більш дикий випадок стався з мешканкою сусіднього з Мелітополем тимчасово окупованого Бердянська. Вона летіла на похорон до свого батька, який помер в окупації. Жінка попросила матір дочекатися її і не ховати до приїзду. Але попрощатися з батьком їй так і не довелося. У Шереметьєво їй сказали: "Похорон - це не привід пропускати в росію небажані елементи.
"Ми виїхали з окупації в серпні 2022 року, щоб діти могли вчитися в українській школі. Та й рашистські паспорти брати не хотіли. Мої батьки залишилися. На початку січня мені зателефонувала мама, сказала, що батькові раптово стало дуже погано. Я одразу прийняла рішення їхати. Потім мама повідомила, що батько помер, і я просила дочекатися мене і не ховати, поки не прилечу", - згадує жінка. - Телефон і соцмережі почистила. На пункті фільтрації в мене забрали телефон, а через п'ять годин "запросили на розмову". Запитали про мету поїздки. А потім заявили: "Похорон - це не привід запускати в росію небажані елементи. У вас у телефоні контакт нациста", - згадує жінка.
У телефоні виявився контакт однокласника, який служить у ЗСУ. Українка просила пройти поліграф, однак рашистам було байдуже. Не пустили. Сказали, що вона більше ніколи не зможе приїхати до Бердянська.
Люди в Шереметьєво також скаржаться на те, що декому доводиться чекати на повернення документів і співбесіди цілодобово. А гаряче харчування та нормальні умови для тривалого очікування не передбачені. Особливо важко проходити фільтрацію тим, хто їде з дітьми.
Зазначимо, що скарги надходять не від ненависних росіянам українців. А від тих, хто давно живе в росії і повертався, наприклад, з відпочинку в Туреччині.
- Автомат з їжею був. Але там продають снеки. А гарячого немає. Тому про дитину треба дбати самостійно. Беріть пюрешки їстівні без розігріву (типу фруктових). Кулер був, але в ньому не завжди є вода, - радять ті, хто пройшов через "сім кіл пекла" у Шереметьєво.
- Перевіряють усі гаджети. Відбитки беруть, ДНК-аналіз. Декого фотографують. Проводять бесіду. Основна відмова - ваші коментарі та лайки за темою сво і всього, що відбувається. Ви становите небезпеку для росії.
На який термін можуть заборонити в'їзд до Росії і чи реально заборону оскаржити в суді, читайте за посиланням.