![Звание "Героя Украины" (посмертно) просят присвоить жителю Гуляйполя Запорожской области Сергею Ячало (фото)](/images/news/2024/03/344262.jpg?1709438527)
Сергій Ячало. Фото з особистого архіву Аліни Ячало
Військовослужбовець Січеславської повітряно-десантної бригади ЗСУ Сергій Ячало загинув 5 листопада 2022 року під час виконання бойових завдань на Луганщині. Дружина воїна зареєструвала петицію про присвоєння чоловіку звання "Героя України".
Про це повідомляє "Суспільне".
Аліна Ячало розповіла, що Сергій збирався піти захищати Україну ще у 2014 році, проте вона тоді не пустила. На початку повномасштабної війни, чоловік одразу пішов у військомат, проте йому відмовили через відстрочку за станом здоров' я. Сергій почав допомагати Гуляйпільській теробороні ремонтувати техніку. Згодом чоловік виїхав до Запоріжжя й знову пішов до військомату.
"Спочатку його відправили на Житомир, на навчання. Після навчання він був направлений у 25-ту бригаду в ДШВ і проходив службу там", — розповіла Аліна.
За словами дружини, Сергій захищав батьківщину в найгарячіших точках:
"Брав участь у боях на Харківському напрямку, у визволенні Ізюму та Лиману. Після — він до нас приїхав на три дні в Одеську область і потім його бригаду відправили на Луганськ, на Кремінну".
Коли воїна направили на Бахмут, він подзвонив дружині й сказав, що їх перекидають на Кремінну, багато солдатів писали відмову, але він вирішив сміливо прийняти бій.
5 листопада 2022 року Сергій Ячало загинув під час виконання бойового завдання поблизу Червонопопівки Луганської області внаслідок осколкових поранень. Без батька залишилися троє дітей.
"Я хочу, щоб його запам'ятали, щоб була пам'ять про нього. Щоб люди знали, які у нас герої, які захищали нашу Україну і захищають і по нині. Щоб пам'ять збереглася", - сказала дружина, зареєструвавши петицію.
Вічна слава Герою!
Читайте також: Відомий актор із Запорізької області вже 2 роки служить у ЗСУ (фото)