![Кому в Мелитополе запретят сдавать квартиры посуточно уже с апреля (фото)](/images/news/2024/03/346286.jpg?1711815834)
У Мелітополі зберігається високий попит на оренду житла. Щоб вичавити зі своєї нерухомості максимум, власники здають квартири подобово.
Ціни в Мелітополі злетіли до небес. Але захоплений регіон активно накачують грошима, тому рашисти за ціною не стоять. Сучасний районний центр з розвиненою інфраструктурою та зручним місцем розташування прийшов до смаку загарбникам.
Щоб розжитися житловим фондом, житло мелітопольців, що виїхали, рашисти нахабно відбирають, попередньо записавши його до розряду безхазяйного. Але квадратних метрів не вистачає для численної обслуги окупантів і варягів, що понаїхали.
Враховуючи високий попит, орендодавці не соромляться та виставляють ціни максимально. Так як в місто приїжджає багато відрядження вкрай висока вартість оренди подобової. Зняти квартиру з більш менш хорошими умовами обійдеться у суму від 2 тис. рублів.
Окупантам не надто подобається такий стан речей, і ринок оренди нерухомості вони намагаються активно регулювати.
23 березня російський диктатор підписав закон, який уточнює, які помешкання власники не зможуть здати на короткочасний термін.
Поправки до Житлового кодексу РФ, які набувають чинності на початку квітня, забороняють здачу квартири, в яких немає лічильників послуг ЖКГ. Тепер обов'язковою умовою для здачі житла в багатоквартирному будинку в оренду, у тому числі подобово, буде наявність у них лічильників – приладів обліку:
- електроенергії,
- газу,
- води,
- теплопостачання.
Це автоматично ставить поза законом власників житла у малоквартирних будинках, у Мелітополі далеко не весь житловий фонд оснащений теплолічильниками.
Крім цього, власник квартири під час укладання договору оренди повинен буде дотриматися всіх прав і законних інтересів сусідів, а також правил утримання спільного майна багатоквартирного будинку. Це означає, що за шум, заворушення, пошкодження спільного майна нестимуть відповідальність не лише орендарі, а й фактичні власники квартири.
Невідомо, чи змусять мелітопольських орендодавців підписувати згоду сусідів на здачу житла. Раніше таку поправку обговорювали в Росії.
Природно, новий закон дасть ще більше можливостей окупаційним чиновникам і підприємствам, що встановлюють лічильники, заробити на власниках житла. Одні стригтимуть рублі на встановленні приладів обліку і самих лічильниках, другі за хабар закриватимуть очі на порушення. А це означає, що ціни на оренду житла в Мелітополі можуть тільки поповзти вгору. Адже в калькуляцію увійдуть нові витрати і ризики.