![Иван Федоров рассказал на что потрачен первый миллиард из 2,3 млрд. гривен, собранных для военных на Запорожском направлении (видео)](/images/news/2024/07/354941.jpg?1720692469)
Один з FPV-дронів, що були відправлені бійцям на Запорізький напрямок. Фото: ЗОВА
Очільник Запорізької області розповів як виглядає процедура розподілення та контролю допомоги військовим на Запорізькому напрямку.
"Сьогодні ми або завершили тендерні процедури, або в стадії підписання на 1 мільярд гривень. На сьогоднішній день передано військовим приблизно на 600 ільйонів гривень. Тож сьогодні 350 - 400 мільйонів - це або транзит до нашого складу, або на складі. Це узгоджена позиція з нашим військовим командуванням, коли в нас є emergency storage. Тож, виходячи з ситуації на фронті, ми можемо в годинах отримати заявку від командуючого бригади, в годинах вони можуть отримати цю посилку і вже в годинах застосовувати", - заявив Іван Федоров.
За словами чиновника, є синхронне забезпечення спільно з Міноборони, Держспецзв' язком. В суботу обласна влада була на Запорізькому напрямку і побачила, що на найближчі півтора місяці у наших захисників потреба в дронах закрита.
Також є контроль ефективності використання допомоги. Тобто той же переданий дрон повинен якісно відпрацювати на фронті. Адже громади, які брали участь у зборі коштів, зацікавлені, щоб вони були ефективно використані.
Крім того Іван Федоров розповів щодо перемовин з міжнародними партнерами.
"Ми на свої не виживемо. Я за останні три тижні відвідав 10+ посольств для перемовин. Ми провели з командою зуми з 20+ міжнародними організаціями, нашими партнерами в міжнародних громадах. Щоб окреслити нашу проблему й затягти ресурс до Запорізької області. Така ж ситуація і з Запорізькою лінією фронту. Сьогодні ми чітко розуміємо і відчуваємо потреби кожної бригади, кожного прикомандированого батальйону і кожної спецслужби, яка веде діяльність на Запорізькій лінії фронту. 2,3 мільярди здається величезною сумою, але вона не здатна покрити навіть одну десяту тих потреб, які є", - підсумував очільник області.
Читайте також: У Запоріжжі з' являться додаткові укриття (відео)
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.