![В Мелитополе коллаборанты с оккупантами придумали схему, как не выплачивать зарплату (фото)](/images/news/2024/07/354972.jpg?1720709729)
У тимчасово окупованому Мелітополі окупанти з колаборантами "кинули" на гроші комунальників.
Без зарплати залишили співробітників так званого ДУП "Чистота", які відповідають за прибирання міста та вивезення сміття. Один із скривджених звільнився і написав заяву в російську прокуратуру в надії хоч так витребувати кровно зароблені.
"У лютому 2023 року чоловік звільнився з МУП "Чистота", проте відповідних закону виплат не отримав. Прокуратура винесла керівнику підприємства подання та притягнула його до адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства. А колишній працівник отримав належні гроші", - йдеться в скупому повідомленні.
Російські Z-кореспонденти хотіли підсвітити роботу окупаційної прокуратури, підтвердивши тим самим наявну на окупованих територіях проблему із затримкою зарплат бюджетникам. Про неї масово повідомляють жителі окупованих територій:
- У цій організації давно треба навести лад щодо зарплати.
- Та кругом не платять, ДУП "ДЗО" люди четвертий місяць казки слухають щодо зарплати, а її так і немає.
- Куди відповідні органи дивляться незрозуміло.
- Як казала моя бабуся: "Давно в цій країні нікого не розстрілювали, а треба б, ой як треба...."
- А взагалі цій країні потрібен такий самий суддя як суддя Дред, з фільму Суддя Дред. Приїхав на мотоциклі до директора підприємства, зайшов у кабінет і сказав: "Ви порушили права працівника - покарання - смерть". Дістав пістолет і вистрілив йому в голову, потім по рації повідомив на базу - надішліть бригаду для утилізації тіла. Сів на мотоцикл і поїхав. Усе! Швидко, практично і технологічно!!!
Працівники комунальних служб Мелітопольського району взагалі кілька місяців без зарплати. У місцевих чатах вони скаржаться, що почали звільнятися люди, при тому, що на підприємстві і так дефіцит робочих рук. Навіть писали колективного листа путіну. Як завжди, без толку.
Про ДУП "ДЗО" та їхні борги з виплат ми писали фактично з першого дня його роботи. На цьому підприємстві після скандалу, що вибухнув, навіть звільняли начальників, наприклад, Микиту Бусела, який очолював злодійське ДЗО від початку окупації. Звільнили зі скандалом через заборгованість перед фермерами за отримане від них зерно торішнього врожаю.
А ось Антону Трухіну, який керував "Чистотою" в Мелітополі, пощастило. Його за "старання" і борги навіть нагородили новою посадою - директора підприємства "Екологіяресурс".
Проблеми з періодичною заборгованістю із зарплат існують не тільки в ДУП "Чистота". Фігурантом іншого скандалу став "Михайлівський комунгосп", який не розрахувався з п'ятьма працівниками під час їхнього звільнення. Співробітникам підприємства не виплатили зарплату і компенсацію за невикористану відпустку.
Схоже, така тактика колаборантів-чиновників уже стала системною.
Згадайте, у ДУП "Чистота" виплатили гроші тільки після втручання прокуратури. Складається відчуття, що виплати боргів із зарплат спеціально затягують. Тягнуть час для перевірки прокуратурою і тільки потім виплачують, подаючи це за відмінну роботу російської прокуратури.
Є ще один варіант: окупанти використовують комунальників, як безкоштовну рабсилу. Від слова раб. А коли у рабів терпець уривається, і вони пишуть заяву про звільнення - їх викидають на вулицю без грошей, розраховуючи на те, що всі зі скаргами в прокуратуру не побіжать.
Утім, навіть той, хто відстояв свої права, але вирішив продовжувати працювати на підприємстві, однаково опиняється ні з чим.
- Тим одинакам-сміливцям, які наважуються звернутися до прокуратури, погашають заборгованість. Але слідом надходить команда на звільнення. Допомогти може колективне звернення або прокурорська перевірка московського рівня, - описував ситуацію житель Мелітополя.