![](/images/news/2024/07/355433.jpg?1721219495)
Фахівці перевірили якість води на водоймах і знайшли порушення санітарних норм
Офіційний пляжний сезон у Дніпрі не настав, а неофіційний містить у собі велику небезпеку. Екологія річки Дніпро і прилеглих водойм стрімко погіршується, і якщо новини Дніпра раніше більше сповіщали про зниження рівня води і цвітіння, то сьогодні мова йде про виникнення небезпечних для людини бактерій. Звісно, це не зупиняє охочих скупатися у воді в таку спеку, але потім у зведення медиків фіксують збільшення кількості хворих.
Як зазначає видання «Відомо», днями, результати досліджень, проведених фахівцями, показали наявність кишкової палички та інших шкідливих бактерій на 4 із 11 обстежених пляжів Дніпра та області. Наявність кишкової палички вказує на можливе забруднення води стічними водами.
Слід зауважити, що в даному випадку йдеться про водойми, які розташовані у спальних районах міста, з них до річки Дніпро виходить лише ж/м Сонячний на лівому березі. Там традиційно облаштований пляж, але рівень забруднення прибережної території там більший, ніж центральному пляжі на Монастирському острові на іншому березі.
Ще одна водойма, де знайшли небезпеку, озеро Куряче в районі Лівобережного. Це традиційно проблемна зона. Ше у квітні поточного року місцеві жителі помітили утворення суцільного щільного шару густої піни на поверхні води. Тоді взяли проби, виявили аномалії, але не критичні. Тепер же там знайшли справді небезпечні бактерії. Тож купатися там точно не рекомендовано.
Ще два ставки в межах Дніпра, які викликали занепокоєння фахівців, перебувають в районі селища Шевченка. А от проби води у так званому Котловані – озері на лівому березі чи то не брали, чи то вони виявилися нормальними, або це взагалі не рахується як офіційне місце відпочинку, але там теж люди скаржаться на проблеми. Зокрема, на різкий запах фекалій, який відлякує людей від води, але псує повітря навколо і створює незручності місцевим мешканцям.
У будь-якому випадку, фахівці радять людям перестрахуватися і не ризикувати купанням у прохолодній, але все ж таки небезпечній воді, і особливо не ризикувати здоров’ям дітей, які менш захищені від бацил. Крім того, у міськраді Дніпра зазначають, що необхідно звертатися до відповідних органів зі скаргами на забруднення води та несанкціоновані звалища, які можуть спричинити появу шкідливих бактерій. А таких звалищ у межах міста на даний час, на жаль, не мало. Хоча треба сказати, що комунальники їх регулярно прибирають.