![За какую работу в оккупированном Мелитополе можно сесть в тюрьму - юрист прокомментировал решение Верховного Суда](/images/news/2024/07/355881.jpg?1721726126)
Третій рік Мелітополь перебуває в окупації і його жителям волею-неволею доводиться співпрацювати з ворогом, влаштовуючись на роботу або займаючись підприємницькою діяльністю.
Багатьох містян хвилює питання - чи вважатимуться вони зрадниками, якщо заробляли на життя в захопленому місті. Щодо цієї проблеми внесено певну ясність.
В Україні продовжує формуватися судова практика щодо злочинів проти основ національної безпеки, вчинених на тимчасово окупованих територіях.
Нещодавно Верховний Суд встановив, що саме факт добровільного обіймання громадянином України посади в незаконно створеному органі, а не виконання конкретної діяльності, є підставою для кваліфікації його дій як колабораційної діяльності.
Рішення прокоментував Кандидат юридичних наук, заступник генпрокурора України у 2019-2022 роках Гюндуз Мамедов:
На мою думку, дуже важливо, щоб у нас уже зараз було розуміння того, які дії українських громадян на окупованих територіях вважаються злочинними, і вівся відповідний діалог. Метою має бути не покарання всіх, а максимальне запобігання злочинній співпраці наших громадян з окупаційними адміністраціями.
Подібні справи та позиція держави, безумовно, впливатимуть на наше майбутнє та процеси реінтеграції. Тому вже зараз нам потрібно думати про повернення людей. Наразі ж наше законодавство щодо колабораціонізму не відповідає принципу правової визначеності та надто широко може застосовуватися до осіб в окупації, тож, з огляду на сказане, потребує змін.