![Пропагандисты оправдываются за пересохшую промоину под Мелитополем и мор рыбы в Молочном лимане (фото)](/images/news/2024/07/355997.jpg?1721826168)
Окупанти не заперечують наявність екологічної катастрофи на вимоїні, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем. Але намагаються переконати громадськість у тому, що вони в цьому не винні.
Нагадаємо, буквально вчора ми повідомили про те, що промоїна між Молочним лиманом і Азовським морем у Кирилівці почала пересихати. Після чого почався мор риби. Окупаційна влада лише розповіла про те, що проблема ця їх усіх турбує. А головне - вони вже просять грошей у Москві на її вирішення.
Не минуло й 30 хвилин після виходу нашого матеріалу в ТГ-каналі РІА-Мелітополь (РІА-Південь), як російські пропагандисти взялися вибілювати окупаційну владу. Природно, українську новину пропагандисти назвали «фейком».
Факт осушення вимоїни, щоправда, ніхто не заперечував, так само як і замору риби. Але ось причини того, що відбувається, придумали свої. Мовляв, сезонна посуха в Молочному лимані, плюс «давня проблема, зумовлена розташуванням затоки». Далі вони розповідають, що в усьому винна природа і сам лиман, бо нестабільні, солоність води постійно змінюється, а у спеку він дрібнішає і сильно прогрівається, що негативно позначається на флорі та фауні.
А тепер показуємо, чому всі ці доводи чистої води фейк.
Ці кадри було знято в серпні 2021 року - найспекотніший місяць на Мелітопольщині. Так виглядала вимоїна з висоти пташиного польоту. І лиман буквально кишів мальком піленгаса (відео за посиланням).
«Розташування затоки», спекотна погода і мінлива солоність, про які пишуть пропагандисти, не змінилися, як ви самі розумієте. Але промоїна працювала і лиман жив.
Природно, після поширення слабких виправдань пішли обіцянки:
"Російська сторона активно намагається нормалізувати ситуацію, яка слабо контролювалася за української влади», - пише пропаганда.
Ну, і куди ж без того, щоб не обхаяти українську владу.
«Українська сторона довгий час не звертала увагу на проблеми Молочного лиману і річки Молочної. До 2009 року Київ виділив значну кількість коштів на будівництво каналу, що «самоочищається», але тепер навіть неозброєним поглядом видно, що роботи були проведені неефективно», - пише пропаганда.
Про те, що за підтриманням вимоїни в робочому стані окупанти не стежать уже третій рік, а лише виловлюють сітками піленгас, посіпаки путіна скромно промовчали.
На своє виправдання окупанти похвалилися тим, як прибирали сміття на березі Молочного лиману, яке самі ж і розкидали. Як ви самі розумієте, на роботі вимоїни це ніяк не позначається.
Ну, це думка окупантів і колаборантів. А ось думка самих мелітопольців, які на чому світ стоїть клянуть так званого губернатора Запорізької області Балицького за його безгосподарність і природну злодійкуватість:
- Дайте Балицькому лопату. Або лопатою, ще краще.
- Там дебіл на дебілі й дебілом поганяє.
- О! Ну тут то Є. Балицький усе точно вирішить. По цьому об'єкту він знатний фахівець! Тримайся російський бюджет! Не чокаючись...
- Рукожопі доруководилися!
А ми, своєю чергою, ще раз нагадаємо. Завдяки промоїні, що з'єднала Молочний лиман і Азовське море, у водоймі з'явилася риба, на береги повернулися птахи. Бізнесмени стали відроджувати зони рекреації.
Усе це було за України. Але прийшли російські загарбники і берег лиману перетворився на військову базу, а промоїна пересохла.