![Будет ли Украина продолжать выплачивать зарплату учителям в Мелитополе в 2025 году и, кого из учителей сократят – официально (видео)](/images/news/2024/07/356106.jpeg?1721937578)
За попередніми прогнозами, понад 100 вчителів втратять роботу в Запорізькій області через реформу освіти, та інші складові.
Таку цифру на брифінгу озвучила директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна.
З історії питання
Наказ МОН України № 805, нагадаємо, викликав неабиякий резонанс серед працівників освіти та батьків мелітопольських школярів.
Для багатьох із тих, хто виїхав або залишився в окупації, документ закривав можливість отримати українську освіту. Деяких вчителів у Мелітополі вже попередили: виїжджайте з окупації, інакше наступного року за «простій» вам платити не будуть.
Під час свого візиту до Запоріжжя віцепрем'єрка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що в новому навчальному році цей наказ матиме рекомендаційний характер. І, діти на ТОТ і закордоном зможуть продовжувати навчатися в українській школі. Щодо фінансування вчителів на ТОТ не йшлося.
Скільки вчителів і, хто потрапить під скорочення
Директорка Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна повідомила, що тих учителів, які потраплять під скорочення внаслідок закриття шкіл у Запорізькій області, держава не кине. Варто зазначити, у Запорізькій області всього 383 школи, з яких 187 не мають своїх приміщень. Це школи, що евакуювалися з окупації. Більшість із них продовжать свою роботу у форматі онлан.
- Тим учителям, які потраплять під скорочення, запропонують пройти перенавчання зі збереженням заробітної плати. Крім того, цих вчителів включать до так званих кадрових резервів, і вже в рамках цієї програми вирішуватиметься питання, як держава підтримає цих вчителів, - повідомила чиновниця.
На окупованих територіях, включно з Мелітополем, Бердянськом, Енергодаром, Василівкою, Дніпрорудним, Токмаком та іншими населеними пунктами Запорізької області, держава продовжує фінансувати «простій» 820-и вчителям. Йдеться про педагогів, які не пішли працювати в російську школу.
- До кінця року ми маємо субвенцію і будемо платити їм простій щомісяця і навіть відпускні заплатили. І жодної інформації про те, що виплати будуть зупинені у майбутньому році немає. Ми однозначно будемо адвокатувати саме цю категорію, щоб зберегти вчителів. Це позиція на регіональному рівні, - прокоментувала Людмила Бухаріна.
Найбільше від скорочення постраждають учителі початкових класів. Бо найбільше дітей, яких було вивезено із Запорізької області в інші міста України та закордон, це категорія дошкільного віку. І, ясна річ, у Запорізькі школи вони не прийшли.
Як працюватимуть школи, що виїхали з окупації
Більшість із 187 релокованих з окупації шкіл продовжать свою роботу, каже чиновниця ЗОВА. А близько 10 навчальних закладів у процесі відкриття своєї школи в Запоріжжі.
- Вони орендують приміщення з меблями, дошками. Отримують меблі від донорів. Енергодарська, Бердянська, Василівська, Мелітопольська громади вже в процесі обладнання своєї школи в Запоріжжі. Вони відкриють по одній школі офлайн, бо хочуть зберегти своїх вчителів, дітей і загалом об'єднати свої громади, - пояснила Людмила Бухаріна.
Інші релоковані з окупованих територій школи відкриються онлайн. Є й такі громади, як, приміром, Енергодарська, які відкривають кілька офлайн-шкіл не тільки в Запоріжжі, а й в інших містах, куди виїхала більша частина їхніх жителів.
СТАТИСТИКА
- 383 школи працюють на території Запорізької області, включно з 6 приватними
- 187 шкіл - евакуювалися до Запоріжжя і працюють дистанційно
- 25 711 учнів Запорізької області навчається на окупованих територіях
- 25 000 школярів Запорізької області навчаються закордоном
- 57 000 дітей навчаються в Запорізькій області
- Для 24 000 дітей на сьогодні вже створено умови для навчання офлайн
- До кінця 2024 року 44500 дітей зможуть сісти за парти і навчатися в школах офлайн