Експерти зазначають, що росія перекидає військові ресурси до Маріуполя, готуючись до нових бойових дій у Запорізькій області.
Військовий експерт Владислав Селезньов прогнозує новий наступ російських військ на Запорізькому напрямку, де вони активно накопичують ресурси.
«Скажу дещо непопулярну річ. Зараз вся увага прикута до сходу нашої країни, знов ворог починає активізуватись на Харківщині, бачимо, що він перекидає туди ресурс. Але все ж таки я певен в тому, що ворог у найближчій перспективі свої накопичені ресурси, які зосередив на півдні Запорізької області, буде намагатись трансформувати в територіальні здобутки. Бо не просто так постійно розповідають мешканці Маріуполя про прибуття військових кораблів російської армії, а також про кораблі, які доставляють вантажі військового призначення в порт Маріуполя. Я думаю, що ворог здійснює там накопичення ресурсів і скоріш за все він буде намагатись використати ці ресурси відповідним чином саме на Запорізькому напрямку».
Значення Запорізької області для росіян, за думкою експерта.
«Вона їм потрібна для стабілізації ситуації, яка там склалася. путін марить і вимагає від свого генералітета відновлення тих рубежів та позицій, які були створені на середину 2023 року. Він вимагає ліквідацію плацдарму північніше від Урожайного і в районі Роботино, щоб таким чином закарбувати лінію бойового зіткнення. По-друге: путін марить про тотальний контроль над шістьма регіонами, які вписані в російську конституцію: Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим, Севастополь, Запоріжжя. Все це, на думку кремлівського диктатора, має стати офіційно визнаною світовою спільнотою територією росії»,- каже Селезньов.
Військовий експерт Олександр Коваленко про загрозливі напрямки каже наступне:
«Звісно, вони будуть рухатись також і Півднем. Для них є задача зрізати Роботинський напрямок, є задача вийти на ти позиції, які вони займали до нашого контрнаступу 2023 року. У них є задача вийти на Сіверський напрямок, вони рухаються по південному флангу. Для них є задача до кінця року вийти на лівий берег річки Оскіл. Вони будуть намагатись взяти під свій контроль Вовчанськ та "зачепитися" за Липці, щоб розпочати там бої. Я назвав це в такій послідовності, в якій у окупантів є важливість виконання бойових задач. Покровський напрямок, Торецька агломерація, Часів Яр – це для них є основне».
За словами Коваленка, свій вплив на війну має погода.
«Зараз спека працює нам в плюс, росіяни мінімізували використання механізованої компоненти. Для того, щоб вийти на позицію, з якої починаються штурмові дії, інколи вони йдуть пішки 3-4 кілометри. Тому на позицію вони заходять вже виснаженими і, м`яко кажучи, не зовсім боєздатні. Для нас це плюс. Так само буде і в сезон дощів. Коли буде багнюка та бездоріжжя, їм доведеться або використовувати транспорт, або йти до позицій пішки. Але багнюка розмиває і нашу логістику. Але все ж таки такі погодні умови будуть для нас більше плюсом, ніж мінусом».
На запитання про те, що саме потрібно для переломного моменту, Коваленко відповідає так:
"Виснаження ворога, інаугурація нового президента США та новий рівень підтримки України. Нам потрібно багато техніки, щоб в 2025 році розпочати контрнаступальні дії. Нам важливо, щоб новий президент США все це дуже добре розумів та адекватно відповідав на всі наші запити. Без броні неможливо здійснювати контрнаступальні дії. Поки що ми отримуємо переважно для оборони".
До цього Коваленко додає, що за його підрахунками незабаром в російській армії може трапитись механізована криза.
Також на сайті РІА-Південь можна дізнатися інші термінові та важливі новини Запоріжжя та Запорізької області.