![У страха глаза велики: разоблачение фейков оккупантов по поводу взрывов в Мелитополе (видео)](/images/news/2022/12/306274.jpg?1670836104)
Шоковані втратами після удару по базі окупантів у Мелітополі, рашисти почали плодити фейки. У своїй брехні вони заплуталися остаточно
Увечері, 10 грудня артилеристами ЗСУ було завдано ракетного удару по розважальному комплексу "Привал мисливця", розташованому на виїзді з Мелітополя. На той момент у тутешньому ресторані проходила гулянка загарбників на честь дня народження гауляйтера Є. Балицького. У готельних номерах комплексу на постійній основі жили чеченські та осетинські бойовики, розквартовані у Мелітополі – вони ж стали головними жертвами атаки.
Масштаби безповоротних втрат у результаті "прильоту" по "Привалу мисливця" були для окупантів настільки катастрофічними, що вони відразу ж почали неміряно ліпити фейки з метою приховати реальні обставини та наслідки того, що сталося.
Так, окупаційні ЗМІ та гауляйтери в перші ж години інциденту почали кричати про "український терористичний удар" по "громадянській інфраструктурі" та "мирних жителях". Роспропаганда випускала новини, в яких намагалася шокувати свою аудиторію "постраждалими мирними жителями". Що примітно, кількість "жертв" постійно змінювалася: від кількох десятків до "втрат немає, ніхто не постраждав, все збило ПеВеО". Гауляйтер Є. Балицький спочатку заявив, що на момент ракетного удару в ресторані "їли прості трудяги", що повернулися з роботи - вони ж, нібито, і постраждали. Потім, коли наше видання звернуло увагу на те, що все це сталося під час комендантської години, коли на вулицях та в громадських місцях просто не може бути "мирних жителів", то рос-пропаганда спробувала вдати, що заяв Балицького не існувало і наступного дня випустила новини, в яких уже стверджувалося, що нікого в ресторані не було і ніхто не постраждав – через комендантську годину.
Однак інтернет все пам'ятає і весь цей ланцюжок брехні окупантів легко відновлюється. У результаті рашисти заплуталися у своїй брехні остаточно і тепер дотримуються одразу обох версій: досі одні рос-смі плачуть по "убитим мирним жителям" у Мелітополі, інші ж вперто кажуть, що у "Привалі мисливця" нікого не було. На жаль, спроби брехні останніх неусвідомлено викрили самі ж російські військові, що записували і викладали в мережу відео з першими хвилинами після "прильоту", на яких показані купи вбитих і поранених окупантів серед руїн комплексу.
Те, що внаслідок удару ЗСУ у Мелітополі було знищено ворожу базу, а не "ресторан із мирними жителями" підтверджує й українська розвідка. Воєнкор Кирило Сазонов записав відео з роз'ясненнями щодо "вибухів у Мелітополі". Він звертає увагу не лише на вищезгаданий факт, що під час комендантської години жодні "мирні жителі" не могли бути в ресторані, але й на інші обставини.
- Будь-який мешканець окупованих територій скаже, що у готелях, гуртожитках, на базах відпочинку окупанти розміщують особовий склад. Це набагато надійніше, ніж селити їх по квартирах, тому що вони під контролем, вони перед очима і їх можна за секунду зібрати і кудись висунути. Армійська логіка диктує саме таку стратегію, – пояснює Сазонов.
Також важливо розуміти, що в далеко не найдешевшому готельно-ресторанному комплексі мешкали зовсім не рядові солдати окупаційної армії, а хтось із "важливих шишок". Це означає, що на момент "прильоту" на цій базі були не просто "чмобики", а буквально "еліта" місцевих окупантів. Тож власникам "Привалу мисливця" буде важко довести українському правосуддю, що на базі "ніхто не жив" або що там були "тільки мирні мелітопольці".
77510" data-width="100%">
Також у перші години після вибухів пропаганда окупантів почала заявляти про "6 ракет системи HIMARS", випущених по "Привалу мисливця". Ці ракети то всі шість прилетіли по ресторану, то прилетіло лише дві, то чотири, то всі були збиті російськими ППО - рашисти не могли визначитися як брехати. Для підтримки версії з "хаймарсами" пропаганда викотила кілька відео, з, нібито, залишками від ракет цієї системи: мовляв, саме ці характерні уламки були виявлені на згарищі бази відпочинку. Якісь "експерти" за кадром доводили, що це саме "хаймарс" і що інше.
Але й у цьому окупанти збрехали. Виявляється, удару по лігві рашистів у Мелітополі було завдано за допомогою вітчизняної системи. Так, військкор Богдан Мірошников повідомляє, що ракети по "Привалу мисливця" були випущені з українського РСЗВ "Вільха". Росіянам у це важко повірити, бо у стандартній комплектації ця система не здатна бити на такі дистанції. Однак за час війни українська оборонна промисловість не стояла без діла і модернізувала "Вільху" і тепер Україна має реактивну систему залпового вогню анітрохи не гіршу за американські Хаймарси.
Тим часом у Мелітопольському районі ліквідовано ще одне лігво окупантів.