![В Мелитополе оккупанты начали изымать загранпаспорта у коллаборантов (видео)](/images/news/2023/04/316453.jpg?1680979225)
У Мелітополі запрацювала окупаційна система ліквідації колаборантів. Після підриву гауляйтера Максима Зубарєва, зросла кількість охочих втекти з міста.
У відповідь рашисти увімкнули свою машину репресій щодо самих зрадників. Як повідомляє в інтерв'ю білоруським журналістам учасник руху опору на Донбасі, Герой України Володимир Жемчугов, доля Зубарєва стала своєрідним прикладом для всіх зрадників, які співпрацюють вже або планують співпрацювати з окупантами.
Зрадник, якщо навіть і залишиться в живих, буде заздрити мертвим. Він позбувся ноги, руки, таза, статевих органів. Фактично, від Зубарєва залишилася його частина.
Масла у вогонь підливають друзі-колаборанти Зубарєва, які припускають, що зрадника підірвали "свої" через те, що він "ішов до успіху". Той же пропагандист В. Рогов натякнув на інтриги так званого т.в.о. губернатора Є. Балицького. Нібито найближчим часом Максим Зубарєв мав вийти на новий рівень і в нього була запланована важлива зустріч у Москві за кілька днів до підриву, чого не могли допустити мелітопольські гауляйтери.
"Я значною мірою пов'язую цей теракт не просто з бажанням залякати людей, підірвати мирне життя, а й як спробу не допустити, щоб Максим Зубарєв озвучував правду про події, які відбуваються в Запорізькій області та на всьому постукраїнському просторі", - зазначив Рогов.
Дивлячись на те, що відбувається, багато колаборантів у Мелітополі заметушилися і вирішили виїхати з міста. Але окупаційна влада увімкнула свою "систему перепусток":
- Самі ж окупанти перешкоджають зрадникам у цьому. Вони стали забирати в них закордонні паспорти. Ми бачимо з інтерв'ю, що деякі колаборнати вже просять замазати обличчя, щоб їх не впізнали, - говорить про ситуацію в Мелітополі Володимир Жемчугов.
До слова, у Мелітополі та на інших окупованих територіях Запорізької області рашисти застосовують методику залякування місцевого населення, яка була раніше обкатана на Чечні.
- Росгвардія - ми її називаємо Гестаппо ФСБ, обирає якесь селище або район міста. Рано вранці приїжджають на КаМАЗах озброєні люди. Одні оточують територію, а другі починають облави й обшуки. Цю систему застосовували фашисти під час другої світової війни і рашисти під час своєї війни в Чечні. Такі зачистки проводяться і в Запорізькій області. Перевіряється наявність: паспорта, прописки, проглядаються смартфони, комп'ютери. Ми визнаємо, що ця схема дієва, і частина наших партизанів і підпілля потрапили в полон, бо не встигли почистити телефон, видалити з кошика ноутбука фото, приміром, із координатами або пересуванням російських військ, - каже учасник руху опору на Донбасі.
Щодо партизанського руху, то в Запорізькій області він добре розвинений, бо торік була можливість закинути на окуповану територію диверсантів, передати засоби зв'язку, вибухівку.