![Российским судьям, которые «узаконили» оккупацию Мелитополя и ряд других городов Украины, светит пожизненное](/images/news/2023/04/316774.jpg?1681296423)
Служба безпеки України завершила спеціальне досудове розслідування щодо 10 суддів Конституційного суду РФ, причетних до "легітимізації" кремлівського режиму у тимчасово окупованих регіонах України, зокрема, в Мелітополі.
Отже, 10 кремлівських поплічників судитимуть за ухвалення рішення про приєднання чотирьох областей України до складу Росії. Їм інкримінують посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.
Деталі справи
За даними слідства, 2 жовтня 2022 р. російські судді підписали постанови про прийняття до складу країни-агресора захоплених Донецькою та Луганською областями, а також частини Херсонської та Запорізької областей.
Тим самим вони визнали "законними" кремлівські договори про "приєднання" до Росії тимчасово окупованих територій України, йдеться у повідомленні.
На той час Конституційний суд Росії складався з 10 суддів, що діють, включаючи його голову. Отже, за злочини проти України відповідатиме повний склад КС РФ, зазначають у СБУ.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили російським суддям про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (допомога у посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України). За цією статтею передбачено покарання до 15 років ув'язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Судді-гастролери та мелітопольські зрадники
Судовий корпус в окупованому Мелітополі «укомплектували» російськими суддями-гастролерами та місцевими зрадниками.
Російські загарбники відкрили одразу два суди – один міськрайонний, другий обласний. У приміщенні Мелітопольського міськрайонного суду окупанти розмістили фейковий адміністративний орган під назвою «Запорізький обласний суд», де готують показові судилища над полоненими.
Зазначимо, що жодної юридичної сили та правових наслідків у цих «судів» немає. Це чергова спроба окупантів легалізувати своє право на репресії проти цивільного населення у тимчасово окупованому Мелітополі.