![В Мелитополе жилые кварталы прочесывают ФСБшники, а на подвал берут женщин, шантажируя их детьми](/images/news/2023/06/323067.jpg?1687628433)
Після підриву Чонгарських мостів та активізації української армії на Запорізькому фронті в Мелітополі російські загарбники посилили терор. Найбільше претензій до тих місцевих жителів, у кого український паспорт.
Доходить уже до того, що, якщо під час перевірки у людини в телефоні знаходять "Дію", її можуть забрати в комендатуру і на підвал.
Кожного власника українського паспорта окупанти розглядають як потенційного диверсанта.
- Після вибухів у дворах 27-го кварталу і на вул. Героїв України люди в цивільному ходили по дворах. Спочатку такі запитання ставили нейтральні: як пройти, де будинок такий-то. А потім пішло: «а де тут живуть патріоти». Вони хоч і не у формі, але за виправкою і акцентом одразу зрозуміло, що з російських структур, - каже мешканка Мелітополя.
Аналогічна ситуація з перевірками і в селах Мелітопольського району. Примітно, що полювання на "коригувальників" рашисти влаштували не тільки серед чоловіків. У полон беруть і жінок.
Одна з наших читичів 11 діб провела в полоні. Після звільнення жінка з дітьми виїхала з окупації. Тримали її в одній із мелітопольських комендатур, розташованій у колишній будівлі МРЕВ ДАІ по вулиці Івана Алєксєєва.
- Оточили мій будинок. Коли я запитала: "на якій підставі?", пішли звинувачення: "У нас є інформація, що ти здаєш наші позиції". Одягли капюшон на голову і відвезли на БТРі у місто, - розповідає полонена.
- Коли я там перебувала, через стінку чутно було, як катували хлопця. Кийками били, коли влучали по стіні, відчуття було, що били держаками від лопат. А потім щось зашуміло, і він почав кричати не своїм голосом. Мені стало погано, і я почала стукати у двері. Мене перевели в іншу камеру, де було ще 3 хлопці. Один пам'ятаю з Атманая, ще один із Херсонської області. Вони говорили, що надії на те, що залишаться живими, у них немає. Мене тримали 11 діб, поки перевіряли телефони.
Знущалися тільки морально. Годували 1 раз на обід - давали 2 ложки каші. На 11-й день у камеру зайшли 2-є в балаклавах. Стали погрожувати, що дітей відправлять у притулок, а мене в слідчий ізолятор на рік або піду за 275 ст. рф (держзрада). Як вибір запропонували взяти на себе якихось 500 фотографій і відпустили додому, попередивши, що приїдуть. Я погодилася, щоб вони не забрали мене відразу. Коли приїхала додому, одразу з дітьми почала ховатися в Мелітополі. Там легше загубитися, а потім виїхала. Я так, зрозуміла, їм просто нічого було мені пред'явити, - розповідає мешканка Мелітопольського району.
На сьогодні, за даними команди каналу "Викрадені мелітопольці", у полоні окупани продовжують тримати 117 осіб. І це лише офіційна статистика.
Шляхом тортур окупанти вибивають з людей свідчення зізнання, вимагають узяти на себе провину, для поліпшення своєї статистики розкриття злочинів. За підсумком, ФСБшники пишуть полоненим тексти і ті зачитують їх на камеру під час зйомок чергового фільму в стилі "Боллівуд" для залякування населення.
Раніше ми повідомляли про те, що з 6 травня на зв'язок із рідними не виходить журналіст Ірина Левченко та її чоловік Олександр. Обидва вже пенсіонери. В останні роки Ірина не займалася журналістикою. Свідки стверджують, що бачили 6 травня Ірину на вулиці в оточенні російських військових. Де тримають сім'ю Левченків і в чому звинувачують, не відомо.