Сухопутний маршрут із Криму, що пролягає через Мелітополь, знову в центрі уваги після чергового підриву мостів. Туристи скаржаться на черги, а пропаганда звітує про мобільний зв'язок.
Черговий "ба-бах" на мостах
У ніч на 7 серпня ЗСУ обстріляли обстріляли мости - Чонгарський і переправу між Генічеськом і Арабатською стрілкою Криму. У результаті обидва мости виявилися непридатними для використання.
Чонгарському дісталося вже вдруге - перший раз це сталося в ніч на 22 червня.
Після другого попадання стався такий самий колапс, як і в першому випадку. Транспортні потоки направили на два КПП, що "вціліли": легкові - на "Армянськ", вантажні - на "Перекоп".
Усе це оптимізму "руссо туристо" не додавало.
Станом на вечір 7 серпня рух між Генічеськом і Арабатською стрілкою по мосту через протоку Тонку було відновлено. Щоправда, пропускали тільки легкові автомобілі і тільки в реверсному режимі. І питання з тими, хто бажав виїхати з Криму, це не вирішувало.
У результаті на КПП "Перекоп" і "Армянськ" утворилися черги - про це в чатах повідомляють самі "туристи".
До того ж, виникла плутанина і з транспортом - так, у "профільному" чаті цікавилися: а "Спринтер" - це легкова машина чи вантажна? І на яке КПП їхати?
Окремі дотепники на запитання "чи можна через Чонгар заїхати до Криму" відповідали "тільки човном", а тим, хто цікавився "коли почнуть робити міст", говорили "нескоро. Навіщо гроші витрачати?".
- Проходили сьогодні чергу на Армянську з пів на третю до шостої. Бувало й по шість годин стояли.
- Виїхав із Криму. Там черга 150-170 машин. Запасайтеся терпінням і водою. Черга рухається. Вночі теж працюють.
Мобільний зв'язок є, але його немає
Окрема гордість пропагандистів стосувалася мобільного зв'язку, який бездоганно працює протягом усього сухопутного маршруту з Криму.
- Оператор +7Телеком забезпечив мобільним зв'язком північний маршрут до Криму, який проходить через ДНР, Херсонську та Запорізьку області. У новій мережі діє більшість російських операторів у рамках поточних міжоператорських угод.
Така інформація, м'яко кажуть, не відповідає дійсності. "Руссо туристо" масово скаржаться на поганий роумінг і мобільний інтернет. Адже жодна велика компанія мобільного зв'язку на окуповані території так і не зайшла.
А що стосується +7Телекома, то ця мобільна компанія працює тільки на окупованій ситуації. І купити картки цього оператора можна тільки в певних містах України. До того ж, інформація явно застаріла - оскільки Херсон уже давно деокупований.
І ще трохи про "комфорт"
Після атаки надводними дронами по Кримському мосту серед російських туристів, які ризикнули під час повномасштабної війни відпочити на вкраденому півострові, виникла паніка.
Більшість обрала "найнадійніший" маршрут - через Чонгарські мости.
Якимівка, Мелітополь, Маріуполь - курортникам із-за порєбріка треба було проїхати повз ці міста й селища, де може щохвилини "прилетіти", і є змога пересвідчитись, які руйнування несе русскій мір.
Унаслідок несподіваної навали ціни на їжу, воду та орендоване житло в Мелітополі різко підскочили. Безкоштовні туалети, які мали б бути на кожній заправці, виявилися або зачиненими, або коштували захмарні як для такої послуги 500 рублів.
Деякі особливо нервові стверджували, що з дня на день ЗСУ знову вдарять по Чонгарському мосту.
Що, власне, і сталося. Передчуття особливо нервових не обманули.