![Борьба дронов с обеих сторон: украинский военный рассказал о боях на Мелитопольском направлении](/images/news/2024/02/341549.jpg?1706706332)
На Мелітопольському напрямку нині тривають наступальні дії по обидва боки фронту, так само як і артилерійські обстріли та щоденна боротьба дронів у повітрі.
Протягом кількох тижнів окупаційна армія проводить атаки, щоб повернути території, втрачені минулого літа, і захопити давно охоронювані українські редути на фронті. З березня ЗС РФ почали атакувати їх планувальними бомбами з повітря. Ці 500-кілограмові руйнують навіть підземні бункери.
За словами українських захисників, росіяни могли скидати до 8 бомб на годину. Не менш небезпечною зброєю також є FPV-дрони. Їх активно використовують як українські, так і російські військові. У ЗСУ кажуть, що вони часто використовують дрони замість артилерії, тому що снарядів стає дедалі менше, а дрони є дешевою і швидкою зброєю. Росіяни регулярно підвозять гарматне м'ясо, серед них багато іноземних найманців.
Є в них кілька полігонів на тимчасово окупованій території Мелітопольщини, де вони проводять тренування. Втім підготовка військовослужбовців там мінімальна. На фронті окупанти активно застосовують дрони для аеророзвідки, для того щоб знаходити вогневі точки українських захисників, і далі їх обстрілюють, ставлячи за мету знищити наші сили. Обстрілюють дуже активно з мінометів, танків, самоходок.
На Мелітопольському напрямку зараз ідуть наступальні дії з обох боків, так само і артилерійські обстріли, і боротьба дронів у повітрі.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів боєць "Легіону Свободи" Костянтин Денисов.
"На Запорізькому напрямку з обох боків ідуть наступальні дії. Росіяни намагаються відновити ті позиції, які вони втратили за останні місяці. Відповідно, наші побратими стримують ці наступальні потуги росіян і в міру можливостей відштовхують ворога вглиб тимчасово окупованої частини Запорізької області", - розповів воїн.
Він підкреслив, що це відбувається під постійним артилерійським вогнем ворога.
"Вони стріляють з усього, що в них є, плюс ходять у піхотні атаки - їхні штурмовики, спецпризначенці. Ну і боротьба дронів - це з обох сторін. Якщо узагальнити, то ситуація така: туди-сюди, з обох боків наступальні дії, так само і артилерійські обстріли, і взаємна боротьба дронів у повітрі", - сказав Денисов.
За його словами, паритету в силах і засобах на цій ділянці фронту немає і не може бути.
"Ми беремо досвідом, якістю роботи та ідеологічною вмотивованістю, тому що ми знаємо, за що ми боремося. Крім того, звісно, це аналіз перебігу бойових дій і робота над помилками. Не завжди вона успішна, але робота над помилками дає змогу ефективно давати відсіч ворогу. Але й ворог вивчає наші дії, нашу тактику. Тому, нам уже треба думати над новими тактичними ходами, шукати нові рішення, щоб знову мати перевагу над ворогом - якісно, насамперед, бо і за живою силою, і за БК, і за кількістю артилерійських установок, за ситуацією в повітрі ворог має поки що суттєву перевагу над нами", - наголосив Денисов.
Нагадаємо, озброєні російські військові викрадають мешканців Мелітополя з дому під дулами автоматів, водночас надягають мішок на голову, засовують у машину і вивозять у невідомому напрямку. Катування жителів окупованих територій - частина політики терору цивільного населення України. Свідоцтва та інші докази ретельно вивчають правозахисники, щоб довести систематичність і масштабність російських злочинів. На яких підставах росія утримує тисячі викрадених мелітопольців і що Україна робить для їхнього звільнення читайте в нашому матеріалі.