У Мелітополі відбирання житла вийшло на якісно новий рівень. У сенсі, красти нерухомість стали більше. Причина цього - виконання "геніальних" програм гауляйтера Є.Балицького із заміни українців на гастроерів з Росії.
Злодійські рекорди
2 лютого на сайті "уряду" Запорізької області було опубліковано новий список "безгосподарного" майна. Загалом у цьому списку - 56 об'єктів. Для порівняння, востаннє подібні показники були помічені понад два з половиною місяці тому, 14 листопада - тоді в списку значилося 62 об'єкти. У новому списку переважно віджаті об'єкти в Мелітополі, Якимівці, Констянтинівці.
Крадіжка квартир і будинків у місцевих жителів, які виїхали, набула масового характеру в травні 2023 року.
Масштаби також вражали, наприклад, тільки за добу, 8 травня на ТОТ Запорізької області "націоналізовано" 674 "об'єкти". У селі Шелюги Мелітопольського району, приміром, визнано "безгосподарним" чверть усіх наявних будинків.
Виселимо всіх незгодних!
Пізніше Є.Балицький, як то кажуть, зовсім сплутав береги - і став прямо погрожувати всім, хто не згоден з окупаційним режимом.
- Ми передаємо або забираємо власність, якщо розуміємо, що людина виступала за український режим, брала участь у каральних заходах, якщо вона переслідувала людей за національною ознакою, у цьому разі насамперед росіян, якщо вона виступала проти церкви тощо, - заявляв гауляйтер.
Під такі "категорії" міг підпадати - якщо враховувати "законність" у виконанні окупантів - абсолютно будь-який неугодний режиму мелітополець.
Ба більше, щоб довести право на "віджату" власність, людям треба було особисто приїжджати до Мелітополя і збирати купу документів. Зібрати їх складно - але ще складніше потрапити до Медового міста. Оскільки зробити це можна лише через аеропорт "Шереметьєво", а там українці змушені по кілька днів проходити жорстку фільтрацію.
А проходять її далеко не всі - і тому є маса прикладів.
Незрозумілий орган
Однак напередодні "виборів" президента росії гауляйтеру, мабуть, сказали трохи притримати коней. І зобразити законність.
Що Є.Балицький незграбно і зробив, оголосивши про створення "колегіального органу зі збереження майна". Який опікується "питаннями управління та розпорядження державним майном у Запорізькій області". Адже вкрадена нерухомість нібито переходить у власність держави.
Похвалилися окупанти і здобутками - мовляв, уже розглянуто 200 заяв про повернення майна, і 150 із них було задоволено.
Бачити такі цифри смішно: оскільки кількість вкраденої нерухомості в десятки разів перевищує кількість задоволених заяв про повернення майна.
Через що ж Є.Балицький знову пожвавився щодо теми крадіжки нерухомості? Вся справа в давній ідеї гауляйтера Балицького: програмі під загальною назвою "Запорізька Цілина".
Її основна суть проста: усіх неугодних режиму рашистів мешканців Мелітополя переселити куди-небудь подалі - наприклад, на Далекий Схід. А звідти привезти нібито тих "заявників", які мали історичне коріння з Росії, України, Білорусі, Казахстану. У різні часи вони, мовляв, вони виїхали, а сьогодні через глобальні зміни хочуть перевезти свою сім'ю в "теплі" краї.
Окупанти уточнюють: це здебільшого багатодітні родини.
А так як в Мелітополі первинного житла не будують, варіант роздачі ордерів на вкрадені квартири, окупантам бачиться найкращим.
Окрема пісня - це побажання мелітопольців гауляйтеру Є.Балицькому у зв'язку з його мародерською діяльністю Під публікаціями про "націоналізоване" майно мелітопольці не соромляться і доволі емоційно бажають всього "найкращого" Балицькому.
- Цю пропутінську мерзоту чекає страшна смерть і він це вже сам знає.
- Є.Балицький, щоб ти здох, сука, як і ху*ло, якому ти служиш. Будьте прокляті на віки, ви і ваші рідні, щоб навіть ваші душі були неприкаяні після вашого нікчемного життя.
- Біля ДК Шевченка циганка Роза прогадала на життя Балицького: сказала, що він скоро буде пахнути тротилом.
- У Балика і його сім'ї вже ніколи спокійного життя не буде. Люди знайдуть їх по всьому світу й рватимуть на частини... Коли це буде? А дуже скоро... От і путін теж уже хоче здохнути - нічого його не тішить.
І це ми ще вибирали більш-менш пристойні...