![Эксперт объяснил, почему оккупанты пока не начинают мобилизацию в оккупированном Мелитополе](/images/news/2024/02/343890.jpg?1709034342)
В окупованому Мелітополі рашисти активно ставлять чоловіків на військовий облік. Без позначки у військкоматі не можна отримати паспорт та прописку, влаштуватися на роботу, придбати посвідчення водія.
Проте, відправляти на фронт місцевих жителів окупанти не поспішають, сповнюючи втрати контрактниками та зеками.
Згадуючи, як проходила мобілізація в ОРДЛО, вірити в особливу доброту рашистів до мелітопольців не доводиться.
Чому місцевих жителів досі не відправляють на фронт, пояснив в ефірі Еспресо військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко.
На його думку, для окупантів дуже небезпечно проводити мобілізацію на тимчасово окупованих територіях
"Путін не просто так приєднав тимчасово окуповані території України до Південного ВО РФ напередодні виборів. Напередодні того, що й так зрозуміло щодо виборів у Росії, він намагається продемонструвати, що так звана "ЮВО" є дуже корисною для РФ. Таким чином він хоче показати росіянам , що їхня країна стає більшою, з'являються нові військові округи і т.д.", - пояснив Коваленко
Експерт наголосив, що мобілізація на тимчасово окупованих територіях небезпечна для Росії.
"На тимчасово окупованих територіях України ФСБ РФ вважає місцеве населення не надійним. Справді, вони можуть провести на цих територіях мобілізацію. Втім, мобілізувати вони можуть дві категорії місцевого населення - добровольців, тому що вони були проросійські від самого початку та фактично прихованих агентів". Там є дійсно люди, які ненавидять Росію і тому вони дуже обережно до цього ставитимуться. Адже давати зброю людям, які тебе ненавидять, дуже погана для них ідея. Саме тому для них є певна небезпека у проведенні мобілізації на ВОТ", - додав він. .
Тим часом рашисти продовжують мілітаризувати дітей. В окупованому Мелітополі рашисти хваляться, що першими створили центр підготовки юнармійців. Школярів вчать основ тактичної медицини за гроші путіна, і не приховують, де знадобляться практичні навички.