!["Я сделаю все, чтобы освободить его" – жительница Мелитополя рассказала в Берлине о похищении своего мужа оккупантами (фото)](/images/news/2024/03/344568.jpg?1709728338)
Рідні та близькі мелітопольців, яких викрали та незаконно утримують у неволі російські загарбники, продовжують боротися за їхнє звільнення.
У лютому в Берліні відбувся захід "Cafe Kyiv", який самі організатори називають не просто політичною конференцією, а справжнім святом, що допоможе німцям та іншим гостям ще краще зрозуміти Україну.
Захід відвідали такі відомі особистості, як президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, мер Берліна Кай Вагнер, український посол у Німеччині Олексій Макєєв, боксер Володимир Кличко, німецький модний стиліст Френк Пітер Вайлд та інші.
Також на заході було представлено діяльність Міжнародного товариства з прав людини (IGFM). Діяльність організації в Україні дуже різноманітна. Зокрема IGFM займається питанням звільнення цивільних, які перебувають у російському полоні.
Відвідала локацію товариства на заході мешканка Мелітополя Люсьєна Зіновкіна. Її чоловіка Костянтина викрали російські військові в їхньому рідному, але на той момент уже окупованому, місті. Його забрали в полон просто посеред вулиці 12 травня 2023-го року.
Після чого троє невідомих у балаклавах прийшли до нього додому, відчинивши двері ключем затриманого мелітопольця. У той момент у квартирі перебувала мати хлопця. Окупанти сказали їй, що Костянтин заарештований за "порушення комендантської години" і доставлений до військового командування. Загарбники провели несанкціонований обшук будинку і забрали всі гроші, які змогли знайти.
14 серпня минулого року окупаційна прокуратура Мелітополя повідомила Люсьєні про порушення кримінальної справи проти її чоловіка. 29 жовтня росіяни показали Костянтина в новинах на одному з пропагандистських каналів. У сюжеті полоненого описують як терориста і нездорову людину лише тому, що він стверджує, що Україна незалежна, а Росія - терористична країна.
25 січня Костянтина Зіновкіна доправили в окупований Мелітополь на слухання, про результати якого його сім'я нічого не знає. Про нинішній стан і місцезнаходження мелітопольця теж немає жодної інформації. Проте Люсьєна впевнена: вона обов'язково знову побачить свого чоловіка.
- Я хочу вірити в це і вірити, що врешті-решт він буде звільнений. Я зроблю все, щоб звільнити його. Я сказав собі: "Я обов'язково побачу його знову цього року", - передає слова мешканки Мелітополя igfm.de.
Раніше ми розповідали про те, що в Росії засудили за "шпигунство" трьох полонених із Мелітополя. Рашисти призначили їм покарання у вигляді 13, 12 і 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.