![Росстат обнаружил в оккупированном Мелитополе несуществующие стройки жилых микрорайонов (фото)](/images/news/2024/06/352413.jpg?1718023366)
Якщо жодних досягнень немає, їх неодмінно потрібно вигадати. Таку тактику взяла на озброєння окупаційна влада в Мелітополі.
Днями пропаганда видала нову порцію фейкових досягнень. Виявляється, у Мелітополі повним ходом будуються житлові мікрорайони. Причому, їх побачили у федеральній службі державної статистики Росстат.
- За даними Росстату та влади регіону, місто, яке за України мало 150 тисяч мешканців, уже активно розвивається: будуються нові мікрорайони, для чого виділено земельні ділянки.
- Ми сьогодні рішенням робочої групи Марата Хуснулліна виділяємо земельні ділянки під будівництво, і він бере дуже активну участь, - цитує брехливу заяву фейкового губернатора Євгена Балицького ТАСС.
Фейкові дані Росстату про нібито будівництво нових мікрорайонів у Мелітополі неабияк розлютили жителів Мелітополя. Адже насправді будівництво житлових будинків у місті припинилося одразу після повномасштабного вторгнення ворога. Жоден квадратний метр житлової площі не побудований окупантами. Ба більше, вже збудований за часів України багатоквартирний будинок для переселенців на вулиці Бєляєва окупанти вкрали, а всі роботи привласнили собі. У квітні 2022 року на гелікоптері завезли сім'ю з Вугледара і на камеру пропаганда-ТВ вручили їм ключі від квартири.
Що стосується місцевих довгобудів, то жодних робіт там і не починали. Як ми вже писали, на початку цього року до так званого «регіонального фонду капітального ремонту багатоквартирних будинків Запорізької області» Балицький передав недобудовані об'єкти Мелітополя. Йшлося про будинки за адресами:
- вул. Бєляєва, 70;
- вул. Леніна (Петра Дорошенка), 106;
- пр-т 50-річчя Перемоги, 15.
З того часу нічого не змінилося.
Окрема тема - заява Балицького про те, що населення Мелітополя до 2026 року досягне цифри в 500 тисяч осіб.
Ще до війни Мелітополь вважався найбільш густонаселеним містом. У 2015 році на той момент начальник управління внутрішньої політики Мелітопольської міськради Павло Тимофєєв говорив про проблему високої щільності населення Мелітополя і відсутності вільної землі для розвитку:
- За цим показником Мелітополь посідає одне з найвищих місць в Україні. Причина такої ситуації - надзвичайно мала площа території міста. Для порівняння, Краматорськ із населенням, що дорівнює нашому, має площу міста, що у 2 рази більша. Бердянськ, де населення на 30 тис. осіб менше, займає площу на 60% більшу. На 1 кв. км. у нас щільність 3200 осіб. Для порівняння - у Києві щільність населення - 3352 особи. У Запоріжжі щільність на тисячу менша. У Бердянську щільність у 2 рази менша. Це говорить про те, що Мелітополь живе в стислому обмеженому просторі без перспектив розвитку.
Балицький вирішив цю проблему просто - проти автомата не підеш. А з автоматом відібрати сусідні населені пункти, включно з узбережжям Азовського моря, і приєднати їх до Мелітополя, легко.
Нагадаємо, після адміністративної реформи Балицького згідно з його указом Мелітополь «поглинув» десятки десятки сіл і селищ:
- Кирилівка,
- Мирне,
- Костянтинівка,
- Семенівка,
- Терпіння та ще двох десятків селищ і сіл.
Оновлена карта Мелітополя тепер виглядає так. Тепер пропаганда підкреслює, що Мелітополь розташований біля моря. Однак збільшення населення зі 150 тисяч осіб у період до повномасштабного вторгнення ворога до планового в 500 тисяч, Балицький має намір проводити не за рахунок місцевого населення. Тут вмикається запропонована ним же програма «Цілина» про велике переселення російських народів на захоплений росією південь України. Саме тому в Мелітополі сьогодні дагестанців, чеченців, узбеків, таджиків, бурятів уже більше, ніж місцевого населення.
Мелітопольців же всіляко намагаються переселити на Далекий Схід, Камчатку. Мета програми «Цілина» зробити росіян «домінуючою нацією» на півдні України, розмивши українську. Така ось адміністративно-територіальна і житлова реформа у виконанні окупантів.