На болотах мобілізацію ще не оголошено, але почався масовий збір даних до військкомату та медичний огляд. У Мелітополі - паніка.
Абсолютно зрозуміло, що, отримавши документи країни-агресора, чоловіки моментально стали військовозобов'язаними.
Тим більше це стало зрозуміло, коли окупанти оголосили про створення єдиного реєстру військового обліку. І мелітопольцям чітко пояснили, що хто не з'явиться до військкомату після отримання електронної повістки, автоматично стане злочинцем.
Про це стало відомо в травні, і ось уже міські пабліки стрясають тривожні запитання:
- Підкажіть, хто що чув щодо призову на строкову службу з 1 жовтня 2024 року? Це права, що буде призов, - пишуть у соцмережах.
Хвиля медоглядів, яка розпочалася в Мелітополі, стрімко розійшлася всіма окупованими містами. Так, наплив чоловіків відзначається в поліклініках окупованого Бердянська та Приморська.
Пройти медичний огляд і отримати довідку для військкомату повинні абсолютно всі офіційно працевлаштовані чоловіки.
За інформацією місцевих жителів, лікарі не скупляться на позначки "здоровий". Їх невимушено отримують навіть люди з серйозними захворюваннями, наприклад, з туберкульозом.
Нагадаємо, раніше окупанти клятвено обіцяли, що призивати в армію чоловіків з окупованих територій не будуть протягом п'яти років. Схоже, передумали. Або знову готують рекорд за радянським принципом "п'ятирічка за три роки".
Про мобілізацію поки що не йдеться. Ну, а там... Курчат, вірніше солдатів, по осені рахують...