![Оккупанты придумали новую «многоходовочку» - жители Мелитополя могут остаться без газа и без жилья (фото)](/images/news/2024/07/355361.jpg?1721145730)
Чого вже тільки не вигадує окупаційна влада, щоб віджати нерухомість у жителів Мелітополя. Тепер вирішили використатилазівку у вигляді договору на постачання газу.
Жителям Запорізької області пропонують переукласти договори з новим постачальником. З 1 липня, як ми вже повідомляли раніше, замість «Мелітопольгаз» послугу постачає абонентам Мелітополя і району філія ТОВ «Чорноморнафтогаз» - «Запоріжгаз».
Але заборгованість за газ, спожитий до 30.06.24 р., вимагають сплатити на рахунки ГУП «Мелітопольгаз» за реквізитами, зазначеними у квитанції, які будуть доставлені всім споживачам у липні поточного року за адресами.
Так от, для укладення договору, споживачів уже кличуть до абонентські відділи, які знаходяться за колишніми адресами. Фактично приватну українську компанію «Мелітопольгаз» поглинуло російське ТОВ «Чорноморнафтогаз», яке лише додало географічну приписку “Запоріжжя”. Рашисти, як відомо, всі мріють захопити обласний центр. Насправді ж «Чорноморнафтогаз» працює на вкрадених магістралях, у будівлях “Мелітопольгазу”, навіть меблі не міняли.
А тепер зупинимося на вимогах, які висувають у черговий раз до абонентів. Від усіх, хто переукладатиме договори, вимагається надати:
- копію документа, що посвідчує особу (і тут окупанти руками комунальників складають списки тих, хто російський паспорт уже отримав, а хто ще зволікає);
- документи, що підтверджують склад і тип газовикористовуючого обладнання;
- документи, що підтверджують право власності.
Останній пункт найцікавіший. Якщо немає необхідних окупантами роспаспорта і перереєстрованих власником оригінальних документів на право володіння майном, договір переукласти не вийде. А отже, від газопостачання будинок або квартиру доведеться відключати. Це ще один спосіб виявити так зване безгосподарне житло. Мовляв, а чому це ви договір не укладаєте?Документів немає? Так у вас і права тут жити немає. А ми квартиру або будинок передамо в списки «націоналізованих».
Про схеми віджимання житла мелітопольців окупаційною владою ми писали неодноразово: від фільтрації в Шереметьєво до штучного сповільнення роботи та створення черг у МФЦ (багатофункціональних центрах на кшталт українських адмінцентрів, - ред.).
До речі, про черги. Мелітопольці в коментарях уже прогнозують тисняву і запаморочення в «абонентських відділах» під час переукладання газових договорів:
- А чому не можна пройтися за адресами і підписати договори? Уявляєте, що там зараз буде за стовпотворіння і це в таку спеку?
- Знову черги, тиснява, лайка, по-людськи не можна було зробити?
- А якщо не переукладуть, то, що газ відключать? Уявляю, як люди похилого віку, інваліди тощо в таку спеку будуть непритомніти. Почекати осені або контролерів задіяти у вихідні дні! «Турботливі» ви наші!
А ще не забудемо про підвищені тарифи з 1 липня. Більше звичайного зростуть оптові ціни на газ - на 11,2%. Це призведе до підвищення роздрібних тарифів. Подорожчання газу потягне за собою й інші послуги. Ось вона «богатая русская жизнь» у реаліях.