![Под Мелитополем начался мор рыбы – промоина между Молочным и Азовским морем пересохла (фото, видео)](/images/news/2024/07/355906.jpg?1721738102)
Окупанти докерувалися до проблеми замулювання рибохідного каналу - промоїни, що з'єднує Азовське море з Молочним лиманом. І тепер не знають, як зупинити екоцид на Мелітопольщині.
Екскурс в історію
Друге народження промоїна пережила 2019 року, після масштабного розчищення. Молочний лиман, що повільно перетворювався на калюжу з дуже солоною водою, ожив на очах. На березі з'явилася рослинність і оселилися птахи. А опріснені води наповнилися різними видами риб.
Напередодні повномасштабного вторгнення російської армії на південь України, на березі Молочного лиману вже почалося відродження зон відпочинку. Курортники плавали на байдарках, купалися і засмагали, рибалки з вудками ловили бичок і камбалу, піленгас.
Пересохлий канал та імітація бурхливої діяльності
Але цього року місцеві жителі почали бити на сполох:
«Промоїна, що з'єднує молочний лиман з Азовським морем, більше не працює!!! Наш Молочний лиман починає вмирати!!!»
- Промоїна мілішає через сильні шторми і східні вітри, - виправдовувалися окупанти у своїх ТГ-каналах. - Це заважає міграції риби з лиману в Азовське море і порушує екологічний баланс.
У каналі почався мор риби.
Окупаційна влада сьогодні робить вигляд великої роботи над помилками. І проби води вони беруть, і збирають у Кирилівці на зустрічі представників росрибальства, всеросійського науково-дослідного інституту рибного господарства та океанографії з громадськістю.
Тема номер один - замор риби в Азовському морі через замулювання каналу.
«Основна риба, яка йде на нерест - це піленгас, камбала-калкан та інші види риб», - цитує пропаганда начальника Управління охорони і використання водних об'єктів та біологічних ресурсів Запорізької області Олексія Жаховського.
Досвід замулювання річок є
Цей самий Жаховський, який торік був в.о. «головного інженера» водного господарства та меліоративних систем Запорізької області, має багатий досвід знищення малих річок. Адже активно розчищав річку Молочна.
Після успішного відмивання грошей на нібито розчищенні та поглибленні річки Молочної у 2023 році, окупанти та їхні посіпаки зрозуміли, що це чудовий спосіб заробити, лише зображуючи бурхливу діяльність.
Насправді розчищенням русла річки Молочної ніхто не займався. Землю «фахівці» рили не в руслі, а десь поруч, що не піддається жодній логіці.
- Весь ґрунт складали за 6 метрів від русла. Я жодного разу не бачив, щоб купи мулу, які потім спресовуються під сонцем, не були пасткою для стоку води. А, по-друге, коли з роками цей мул просаджується, вся територія перетворюється на чисте болото. Це з досвіду. Просто загнати екскаватор і почати чистити в такий спосіб - це вбити річку, - коментував те, що відбувається, директор Нацпарку Приазовський Димтрій Воловик.
Судячи з карти, де проходило так зване розчищення річки Молочної, окупанти в такий спосіб перекривали танконебезпечні напрямки, - зробив висновок Дмитро Воловик.
Гроші на піску
Нині пиляти федеральне «бабло» місцеві колаборанти й окупанти вирішили на новій бездонній діжці - Молочному лиману та промоїні. Тактика зрозуміла: спочатку вони роблять усе, щоб промоїна замулилася і почався мор риби. А потім, просять у Москві грошей на ліквідацію екокатастрофи.
Що буде з лиманом і рибою можна прогнозувати за наслідками інших «робіт» окупантів і так званого губернатора Запорізької області Є. Балицького.
За розчищення промоїни Балицький колись брався ще за України. Все закінчилося тим, що канал забився піском і мулом. Зате Євген Балицький дуже добре заробив на продажу річкового піску.
Будучи головою підкомітету з питань охорони та раціонального використання надр і водних ресурсів екологічного комітету ВР, екс-нардеп, а нині головний зрадник Балицький через підставні фірми намагався отримати контроль над видобутком піску на вимоїні.
Тоді фірми з орбіти Євгена Балицького (ТОВ «Лігіон») і екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького (ТОВ «Київська торгова група») заснували товариство з обмеженою відповідальністю «Екологія 2017». Пісок вивозили нелегально.
І одночасно через Балицького у ВР проштовхували питання промислового видобутку піску. Із цією метою фірма через місяць після своєї реєстрації звернулася до Державної служби геології та надр України з проханням видати спеціальний дозвіл на користування надрами Кирилівської ділянки. Провернути аферу у великих масштабах тоді Балицькому не дали.
Однак тепер, коли він став «губернатором» Запорізької області - всі карти в його руках. А що буде з лиманом і промоїною після нього, схоже, Балицького не хвилює, так само, як і доля Мелітопольщини. Оскільки доживати на своїй землі йому явно не судилося.